Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Dreamliner dla Indii

Lotnictwo cywilne, 06 września 2012

Boeing poinformował o przekazaniu liniom lotniczym Air India pierwszego z 27 zamówionych pasażerskich B787 Dreamliner.

Air India jest 5. odbiorcą Dreamlinerów na świecie. Wcześniej samoloty zostały przekazane All Nippon Airways, Japan Airlines, Ethopian Airlines oraz LAN Airlines / Zdjęcie: Boeing

Uroczystość odbyła się dzisiaj w centrum odbiorczym koncernu w Południowej Karolinie, gdzie samolot został przetransportowany prosto z hali montażowej w Everett (Waszyngton). W odbiorze wziął udział, m.in. prezes indyjskiego przewoźnika, Rohit Nandan. Pierwszy lot nowego samolotu do Indii zaplanowany jest na piątek.

Przekazany Dreamliner, wraz z pozostałymi 26, wesprze flotę 100 obecnie wykorzystywanych przez Air India maszyn. Zalicza się do nich Boeingi: B777-200LR (8 egz.), B777-300ER (12), B747-400 (5) oraz Airbusy: A330-200 (2), A320 (18), A319 (24), A321 (20), uzupełnianie przez CRJ-700 (4) i ATR42 (7). Nowe samoloty będą wykorzystywane na trasach do Bliskiego Wschodu, Europy, Azji oraz Australii.

Odbiór pierwszego 787 przez Air India jest dużym sukcesem amerykańskiego koncernu. Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy indyjski przewoźnik zgodzi się odebrać zakontraktowane w 2005 maszyny. Powodem były problemy w ustaleniu kwoty odszkodowania, jakie Boeing miał zapłacić Hindusom za niedotrzymanie pierwotnie ustalonych terminów dostaw, które miały rozpocząć się w 2008 (Odszkodowania za opóźnienie Dreamlinerów, 2012-05-31). Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia w czerwcu br. (Air India odbierze Boeingi 787, 2012-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.