Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tym razem Agni III

21 września 2012

Indie poinformowały o zakończonej powodzeniem próbie rakiety balistycznej Agni III.

Agni III to dwustopniowa rakieta balistyczna o długości 17 m i masie startowej 50 ton z silnikami na stały materiał pędny. Może przenosić głowicę bojową o masie do 1,5 tony / Zdjęcie: The Hindu

Próba została przeprowadzona dzisiaj o godzinie 13:20 czasu miejscowego z terenu poligonu Wheeler u wybrzeży stanu Orissa na wschodzie kraju. Dokładnie tego samego, z którego zaledwie 2 dni wcześniej zrealizowany zostały test Agni IV (Udana próba Agni IV, 2012-09-20).

Podobnie jak w przypadku środowej próby, także i dzisiaj lot rakiety śledzony był przy wykorzystaniu radarów oraz telemetrycznych i optoelektronicznych systemów obserwacyjnych. Według przedstawicieli Defence Research Development Organisation (DRDO), test odpalonej z mobilnej wyrzutni Agni III, zakończył się pełnym sukcesem.

Był to już 5. w historii testowy start Agni III. Do ostatniego doszło w lutym 2010 (Test Agni III, 2010-02-07).

Agni III podobnie jak I i II (Kolejny test Agni II, 2012-08-10) generacja rakiet, znajduje się już w wyposażeniu indyjskiej armii. Obecnie DRDO realizuje prace rozwojowe nad odmianami: IV, V (Indie przetestowały Agni V, 2012-04-19) i VI, której pierwszy start ma się odbyć w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.