Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Posejdony dla US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 września 2012

Marynarka wojenna USA zleciła Boeingowi dostarczenie dodatkowych 11 samolotów morskich P-8A Poseidon. Wartość porozumienia szacuje się na 1,9 mld USD.

Posejdon to przebudowany Boeing B737-800, od którego zapożyczono kadłub, większość systemów lotu i silniki CFM567. Na zdjęciu P-8A Poseidon w czasie przelotu nad grupą lotniskowcową lotniskowca USS Enterprise (CVN-65) / Zdjęcie: US Navy

Jest to już trzecie zlecenie na dostawę Posejdonów, jakie US Navy złożyła u Boeinga. W zeszłym roku w dwóch oddzielnych umowach, amerykańska marynarka wojenna zakupiła łącznie 13 maszyn (Zamówienie seryjnych Posejdonów, 2011-01-25). Wraz z porozumieniem sprzed kilku dni, aktualny portfel zamówień na P-8A zamknął się liczbą 24 egz.

Co prawda strony nie podały terminarza dostaw nowozamówionych maszyn, należy się jednak spodziewać, że zostaną one przekazane w wyposażenia US Navy w przeciągu najbliższych kilku lat. Realizacja pierwszego z zamówień z 2011 ma zakończyć się w 2013.

Łącznie marynarka wojenna USA chce pozyskać 117 P-8A, które w przyszłości mają zastąpić wykorzystywane obecnie P-3C Orion, wspólnie z bezzałogowymi RQ-4N.

W 2009 Indie zamówiły 8 P-8I Neptun, będących pochodną Posejdonów, z opcją na dodatkowe cztery (Indie kupiły samoloty ZOP, 2009-01-07). Boeing liczy, że łączny portfel zamówień New Delhi na Neptuny zamknie się liczbą 30 maszyn (Boeing liczy na 30 Neptunów dla Indii, 2012-08-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra