Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy C-130J dla Norwegii

Lotnictwo wojskowe, 02 października 2012

Norwegia zaakceptowała odbiór nowego transportowego C-130J Super Hercules. Maszyna została zakupiona w miejsce innej, rozbitej przed kilkoma miesiącami.

Na zdjęciu Tony Frese (z lewej) odpowiedzialny za program sprzedaży C-130J dla Norwegii oraz generał brygady Frode R. Flølo szef logistyki norweskich sił zbrojnych w czasie procedury akceptacji nowego Super Hercules / Zdjęcie: Lockheed Martin

Uroczystość odbyła się w czwartek 27 września w jednym z centrów produkcyjnych Lockheed Martina w Marietta. Wprowadzając w wyposażenie nowego Super Herculesa, Oslo uzupełnia pierwotny stan tych samolotów we własnej flocie po utraceniu jednego w marciu br. (Rozbił się norweski C-130J, 2012-03-15, Wrak C-130 odnaleziony, 2012-03-17). Odebrana przez Norwegów maszyna miała pierwotnie trafić do bazy wojsk lotniczych USA w Dyess (Teksas).

Przekazany przed kilkoma dniami Oslo Super Hercules jest jedną z dwóch maszyn planowanych do zakupu przez Norwegię w czerwcu br. W dokumencie przesłanym do Kongresu przez Defense Security Cooperation Agency (DSCA) 7 czerwca znalazło się zamówienie na 2 egzemplarze C-130J-30 wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym m.in. 9 silnikami Rolls Royce AE2100D3 (8 zainstalowanymi na samolotach oraz jednym z przeznaczeniem na części zamienne) oraz systemami samoobrony. Wartość kontraktu szacowano wówczas na 300 mln USD.

Pierwsze C-130J zaczęły trafiać do norweskich wojsk lotniczych w 2008 (Pierwszy norweski C-130J, 2008-11-27). Samoloty zastąpiły eksploatowane wcześniej Herculesy w wersji H.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.