Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie drugiego JHSV

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2012

W stoczni Austal USA w Alabamie zwodowano drugi z łącznie 10 planowanych do wprowadzenia do służby w US Navy szybkich katamaranów transportowych Joint High Speed Vessel (JHSV).

Proces wodowania USNS Choctaw County został przeprowadzony w oparciu o metodę polegającą m.in. na wykorzystaniu specjalnej platformy transportowej (self-propelled modular transporter) oraz pływającego doku. W górnej części zdjęcia widać jeden z LCS typu Independence dokujący przy nabrzeżu / Zdjęcie: Austal

Wodowanie odbyło się 1 października. Jednostka powstała w oparciu o zawarte w 2010 z US Navy porozumienie dotyczące budowy 2. i 3. okrętu tego typu (Kolejne dwa JHSV, 2010-01-30). Kontrakt stanowił rozwinięcie umowy wstępnej na rozpoczęcie prac rozwojowych nad JHSV z 2008 (Zielone światło dla JHSV, 2008-02-02). Obecnie Austal ma zakontraktowaną budowę łącznie 9 JHSV (Kolejne JHSV, 2012-02-28). Szacunkowa wartość całego zlecenia to 1,6 mld USD.

Pierwszy JHSV, USNS Spearhead, został zwodowany niemalże przed rokiem, 12 września 2011 (Wodowanie pierwszego JHSV, 2011-09-15).

Zwodowany przed dwoma dniami okręt będzie w najbliższych miesiącach poddawany serii prac wykończeniowych oraz testów, mających przygotować go do przekazania odbiorcy. Po jego włączeniu do struktury US Navy, jednostka będzie nosić nazwę USNS Choctaw County (JHSV 2).

Poza projektem JHSV Austal jest zaangażowana także w budowę na zlecenie US Navy okrętów klasy Littoral Combat Ship (LCS). We współpracy z General Dynamics, stocznia odpowiedzialna jest za dostarczanie jednostek  jednego z dwóch konkurencyjnych typów LCS, Independence (USS Independence w służbie, 2010-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.