Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Thales będzie serwisował francuskie sonary

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 26 października 2012

Przedstawiciele Thalesa poinformowali o otrzymaniu zlecenia na świadczenie usług serwisowych dla zamontowanych na francuskich śmigłowcach morskich NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter) sonarach zanurzeniowych FLASH.

Według Thalesa, portfel zamówień na sonary zanurzeniowie FLASH zamknął się do tej pory liczbą około 150 egzemplarzy. Poza francuskimi NH90 zostały one zamontowane także na śmigłowcach NHIndudstries należących do Norwegii oraz Szwecji, a także na brytyjskich AW101 Merlin, amerykańskich MH60-R (działających wraz z Airborne Low Frequency Sonar Raytheona) i Cougarach ZEA. Na zdjęciu francuski NH90 z sonarem FLASH / Meretmarine

O otrzymanym zleceniu producent poinformował dzisiaj. Umowa zawarta z NATO Helicopter Management Agency (NAHEMA), występującą jako pośrednik dla francuskiej agencji zamówień wojskowych (DGA), ma obowiązywać przez co najmniej dwa lata.

W tym czasie Thales będzie serwisował 14 sonarów zanurzeniowych FLASH (Folding Light Acoustic System For Helicopters), wykorzystywanych przez NH90 NFH należące do francuskiej marynarki wojennej. Na pakiet serwisowy składa się m.in. prowadzenie regularnych przeglądów, dokonywanie napraw w momencie wykrycia przez użytkownika usterek technicznych, dostawy niezbędnych części zamiennych oraz udostępnienie dokumentacji technicznej urządzeń.

Francuska marynarka wojenna zamówiła do tej pory 13 NH90 NFH w wersji wsparcia i 14 w wersji bojowej (Morski NH90 również we Francji, 2010-05-01). Mają one docelowo stacjonować na fregatach FREMM. Kilka miesięcy temu przeprowadzono testy operowania śmigłowca w pokładu pierwszego z planowanych do przyjęcia okrętów (NH90 na FREMM, 2012-03-08). NFH mają zastąpić śmigłowce Westland Lynx oraz SA 321 Super Frelon stacjonujące w bazach lotnictwa MW w Hyères i Lanveoc-Poulmic.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.