Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piąta bateria Iron Dome już wkrótce

Wojska lądowe, 05 listopada 2012

Minister obrony Izraela ogłosił plany wprowadzenia do służby piątej baterii systemu przeciwrakietowego/przeciw pociskom artyleryjskim Iron Dome.

System Iron Dome przeznaczony jest przede wszystkim do ochrony punktowych obiektów przed atakami z użyciem 122-mm niekierowanych pocisków rakietowych, 120-mm pocisków moździerzowych i 152/155-mm pocisków artyleryjskich. Może być także wykorzystany do zwalczania statków powietrznych (w tym śmigłowców i bsl). Jego opracowanie zostało zainicjowane w styczniu 2008 na zlecenie ministerstwa obrony Izraela / Zdjęcie: Times of Israel

Według ogłoszonej wczoraj deklaracji Ehuda Baraka, piąta bateria Iron Dome ma zostać przekazana wojskom lotniczym Izraela w najbliższym czasie. Minister nie doprecyzował miejsca jej dyslokacji. Wiadomo jednak, że ma ona zostać rozstawiona na południu kraju.

Ogłoszonym planom wprowadzenia do służby kolejnej baterii izraelskiego rodzimego systemu przeciwlotniczego towarzyszyła informacja na temat realizowanych przy jej wykorzystaniu testów. W ich trakcie konstruktorom z Rafael Advanced Defense Systems udało się sprawdzić funkcjonowanie nowej aparatury radarowej. Docelowo ma ona zwiększyć stopień detekcji, a w konsekwencji eliminacji nadlatujących pocisków rakietowych lub artyleryjskich przeciwnika.

W przyszłości w nową aparaturę radarową mają zostać doposażone w pełni już operacyjne baterie systemu, a także 6., która jest obecnie poddawana pracom montażowym. Jej przekazanie izraelskim wojskom lotniczym planowane jest na lato 2013.

System przechwytywania rakiet Iron Dom powstał i jest wdrażany z środków USA (Dolary na Iron Dome, 2010-12-10). W tym roku Kongres USA zatwierdził do przyszłorocznego budżetu dodatkowe 948 mln USD na rozbudowę izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej, w tym zakup kolejnych baterii Iron Dome (Rekordowa dotacja USA dla Izraela, 2012-05-08). System został wdrożony do służby w 2011 i od razu przeszedł test skuteczności, niszcząc wystrzelony w kierunku Izraela pocisk rakietowy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.