Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Baza bsl US Navy w Point Mugu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2013

US Navy zamierza utworzyć w Point Mugu bazę rozpoznawczych samolotów bezzałogowych. W 2020 miałyby z niej operować 4 bsl Triton.

MQ-4C Triton ma rozpiętość 39,9 m, a jego zasięg bez tankowania w powietrzu przekracza 18 tys. km / Zdjęcie: Northrop Grumman

US Navy prowadzi publiczne konsultacje w hrabstwie Ventura. Amerykańska marynarka proponuje, by w NAS (Naval Air Station) Point Mugu w Kalifornii umieścić bazę rozpoznawczych samolotów bezzałogowych na zachodnim wybrzeżu USA. Ogłoszenie opublikowano 22 lutego. Mieszkańcy hrabstwa mają czas na komentarze do 11 marca.

W nowej bazie miałyby stacjonować 4 bezzałogowce rozpoznawcze Northrop Grumman MQ-4C Triton (Northrop Grumman ujawnił MQ-4C BAMS Triton, 2012-06-16), z możliwością powiększenia floty o 4 kolejne. Wyposażenie miałoby zapewnić ich serwis i wsparcie eksploatacji. Trzeba będzie zbudować hangary i budynki pomocnicze o powierzchni ok. 30 tys. m2. Ich budowa ma się rozpocząć w br.

US Navy przewiduje, że bsl będą wykonywały średnio po 5 lotów dziennie, zwiększając ogólną liczbę operacji lotniczych w NAS Point Mugu o 5%. W bazie zamieszkałoby 700 nowych członków personelu i ich rodzin. Liczba mieszkańców hrabstwa Ventura wzrosłaby w ten sposób o 2380.

RQ-4C Triton to morska wersja bsl RQ-4 Global Hawk. US Navy chce kupić 68 bezzałogowców tego typu (Drugi Triton do testów, 2012-11-20). Pentagon przewiduje, że poza Point Mugu bsl Triton będą bazować na Hawajach, w bazie Diego Garcia, w NAS Jacksonville na Florydzie, bazie USAF Kadena w Japonii i w NAS Sigonella we Włoszech, a także w bazie Andersen na Guam.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.