Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Baza bsl US Navy w Point Mugu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2013

US Navy zamierza utworzyć w Point Mugu bazę rozpoznawczych samolotów bezzałogowych. W 2020 miałyby z niej operować 4 bsl Triton.

MQ-4C Triton ma rozpiętość 39,9 m, a jego zasięg bez tankowania w powietrzu przekracza 18 tys. km / Zdjęcie: Northrop Grumman

US Navy prowadzi publiczne konsultacje w hrabstwie Ventura. Amerykańska marynarka proponuje, by w NAS (Naval Air Station) Point Mugu w Kalifornii umieścić bazę rozpoznawczych samolotów bezzałogowych na zachodnim wybrzeżu USA. Ogłoszenie opublikowano 22 lutego. Mieszkańcy hrabstwa mają czas na komentarze do 11 marca.

W nowej bazie miałyby stacjonować 4 bezzałogowce rozpoznawcze Northrop Grumman MQ-4C Triton (Northrop Grumman ujawnił MQ-4C BAMS Triton, 2012-06-16), z możliwością powiększenia floty o 4 kolejne. Wyposażenie miałoby zapewnić ich serwis i wsparcie eksploatacji. Trzeba będzie zbudować hangary i budynki pomocnicze o powierzchni ok. 30 tys. m2. Ich budowa ma się rozpocząć w br.

US Navy przewiduje, że bsl będą wykonywały średnio po 5 lotów dziennie, zwiększając ogólną liczbę operacji lotniczych w NAS Point Mugu o 5%. W bazie zamieszkałoby 700 nowych członków personelu i ich rodzin. Liczba mieszkańców hrabstwa Ventura wzrosłaby w ten sposób o 2380.

RQ-4C Triton to morska wersja bsl RQ-4 Global Hawk. US Navy chce kupić 68 bezzałogowców tego typu (Drugi Triton do testów, 2012-11-20). Pentagon przewiduje, że poza Point Mugu bsl Triton będą bazować na Hawajach, w bazie Diego Garcia, w NAS Jacksonville na Florydzie, bazie USAF Kadena w Japonii i w NAS Sigonella we Włoszech, a także w bazie Andersen na Guam.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.