Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zastępstwo dla USS Guardian

Marynarka wojenna, 26 lutego 2013

US Navy podjęła decyzję o przebazowaniu do Japonii jednego z trałowców typu Avenger, USS Warrior (MCM 10). Zastąpi on wycofanego ze służby USS Guardian (MCM 5), który przed kilkoma tygodniami utknął na rafie u wybrzeży Filipin.

USS Warrior (MCM 10)

Przypomnijmy, że w połowie stycznia br. trałowiec USS Guardian utknął na rafie koralowej niedaleko wybrzeży Filipin (USS Guardian na rafie, 2013-01-18). Powodem był najprawdopodobniej błąd cyfrowej mapy, której zapisami kierował się oficer nawigacyjny jednostki (Błędne mapy na USS Guardian, 2013-01-21). Kilkukrotne próby ściągnięcia okrętu z rafy nie przyniosły skutku. Wobec tego dowództwo 7. Floty, której podlegał USS Guardian, podjęło decyzję o jego wycofaniu ze służby i pocięciu na oddzielne sekcje (USS Guardian zostanie pocięty?, 2013-01-31?). Jednostka została skreślona ze składu floty 15 lutego.

W ramach uzupełnienia stanu trałowców w rejonie operowania 7. Floty (powinny znajdować się tam 4 jednostki tej klasy), do Japonii zostanie wysłany USS Warrior. Okręt zakończył niedawno kilkumiesięczną misję na wodach Zatoki Perskiej (Więcej trałowców nad Zatoką, 2012-03-16). Obecnie oczekuje on w porcie w Bahrajnie na transport (najprawdopodobniej przy wykorzystaniu statku półzanurzalnego) do bazy US Navy w Sasebo. Ma do niej przybyć pod koniec marca. Wówczas dołączy do pozostałych 3 Avengerów: USS Avenger (MCM 1), USS Defender (MCM 2) i USS Patriot (MCM 7).

W międzyczasie cały czas trwają prace zmierzające do podzielenia USS Guardian na oddzielne sekcje i wydostania go z obszaru rafy kawałek po kawałku. Na zdjęciu pływający dźwig, M/V Jascon 25, w trakcie przeładowywania ostatnich planowanych do ponownego wykorzystania w przyszłości elementów wyposażenia elektronicznego trałowca / Zdjęcia: US Navy

Po dotarciu do Sasebo, USS Warrior zostanie przejęty przez załogę USS Guardian. Większość oficerów i marynarzy MCM 10 zostanie w najbliższym czasie odesłana drogą lotniczą do USA. Jedynie niewielka grupa żołnierzy uda się wraz z trałowcem do Japonii, aby oficjalnie przekazać kontrolę nad okrętem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.