Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Artur Gosiewski

Ostatnie zawody w ramach tegorocznego Spadochronowego Pucharu Świata odbyły się we wrześniu w Locarno w Szwajcarii, gdzie najlepszy obecnie polski spadochroniarz Rafał Zgierski powiększył swój pucharowy dorobek medalowy.

Locarno. Ląduje Rafał Zgierski

Pierwsze punkty w klasyfikacji generalnej, a później pierwsze medale zdobyte przez KRAKóW Wawel podczas zawodów Spadochronowego Pucharu Świata 2010 okazały się nieprzypadkowe. Srebrny medal Rafała Zgierskiego i brązowy medal Bogny Bieleckiej, zdobyte podczas zawodów Pucharu Świata w Altenstadt w lipcu, okazały się jeszcze większym sukcesem niż można było przypuszczać.

FINAŁ W LOCARNO

O polskim spadochroniarstwie usłyszano znowu podczas finału Spadochronowego Pucharu Świata 2010 w szwajcarskim Locarno w dniach 24-26 września. Na tegoroczny finał zjechało 139 zawodników i 15 zawodniczek, którzy skakali w składzie 31 drużyn pięcioosobowych. Wszyscy skoki wykonywali z dwóch samolotów Pilatus Porter PC-6. Do sprawnego przeprowadzenia tak dużej imprezy sportowej w celności lądowania w krótkim czasie niezbędna jest jeszcze sprzyjająca pogoda... Podczas pierwszego dnia udało się wykonać trzy kolejki skoków i kawałek czwartej. Niestety, w godzinach popołudniowych nastąpiło pogorszenie pogody. Deszcz uniemożliwił wykonywanie skoków spadochronowych; trwał zresztą po późnych godzin nocnych i razem z obniżającą się temperaturą spowodował, iż poranek przywitał wszystkich pierwszym śniegiem na okolicznych szczytach. Całe szczęście, że zaśnieżonym szczytom towarzyszyło piękne słońce i można było kontynuować wykonywanie skoków. Jednak już podczas porannej odprawy przed skokami organizatorzy przestrzegali przed nasilającym się w ciągu dnia wiatrem. Prognozy okazały się trafne. Zdołano skończyć tylko czwartą kolejkę skoków i wykonać większość piątej.

Zdjęcia: via Artur Gosiewski

więcej w numerze


Skrzydlata Polska - 11/2010
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.