Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Andrzej Krugler

Kiedy 22 marca 2006 telewizyjne programy informacyjne pokazały fragmenty materiału operacyjnego Centralnego Biura Śledczego z zatrzymania skorumpowanych policjantów, dla większości widzów był to kolejny materiał o działaniach policji, jakich wiele można zobaczyć niemal codziennie. Jednak dla osób interesujących się bronią był to materiał wyjątkowy. Po raz pierwszy można było zobaczyć funkcjonariuszy wyposażonych w 9-mm pistolety maszynowe Heckler & Koch UMP.

Funkcjonariusz CBŚ z 9-mm pistoletem maszynowym UMP-9 /Zdjęcie: Marek Szałajski (KG Policji)

Dla większości osób, nawet tych dobrze zorientowanych w wyposażeniu polskiej policji, był to widok zaskakujący. Do tego momentu mało kto wiedział, że KG Policji zakupiła w 2005 na potrzeby CBŚ, pistolety maszynowe tego typu. Dzięki uprzejmości Biura Prasowego KGP i oficerów Centralnego Biura Śledczego mam okazję zaprezentować tą ciągle egzotyczną w naszym kraju broń.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 03/2006
Drukuj Góra