Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test UMTAS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2013

W Turcji przeprowadzono pierwszy test przeciwpancernego pocisku kierowanego dalekiego zasięgu UMTAS. Pociski tego typu mają stanowić uzbrojenie śmigłowców T-129 ATAK.

Zdjęcia: Roketsan

Prace nad UMTAS (Uzun Menzilli Tanksavar Fuze, przeciwpancerny pocisk kierowany dalekiego zasięgu) rozpoczęły się w 2005. Jego rozwojem zajmuje się Roketsan (IDEF 2011: Nowe rakiety Roketsan, 2011-05-12). Po opanowaniu kluczowych technologii, w połowie 2008 rozpoczęła się 2. faza programu. Pierwszy poligonowy test prototypu pocisku miał miejsce w lipcu 2012. W połowie marca br. odbył się pełny test, w którym głowica UMTAS trafiła we wskazany cel odległy o 5 km od miejsca startu.

Zasięg skuteczny UMTAS wynosi 0,5-8 km. To pocisk klasy odpal i zapomnij. Ma stanowić uzbrojenie śmigłowców T-129 ATAK (T129 zgodnie z planem, 2012-11-23) oraz bojowych bezzałogowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra