Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy zmodernizowanego U209

Marynarka wojenna, 12 kwietnia 2013

Kolumbia rozpoczęła testy pierwszego zmodernizowanego okrętu podwodnego typu 209, ARC Tayrona.ARC Tayrona na terenie stoczni Cotecmar. Proces modernizacji, jakiej został poddany, ma pozwolić Bogocie na utrzymanie okrętu w linii przez co najmniej 15 lat / Zdjęcie: Vanguardia

Mają one zweryfikować jakość prac wykonanych w trakcie trwającego 3 lata procesu modernizacji OP. Za jego realizację odpowiedzialna była stocznia Cotecmar z Cartagena de Indias na północnym zachodzie kraju, współpracująca z grupą lokalnych podwykonawców i dostawców.

Uruchomiony program testowy realizowany będzie m.in. na terenie stoczni Cotecmar. W przeciągu ok. 2 miesięcy ARC Tayrona ma po raz pierwszy wyjść w morze, aby zweryfikować funkcjonowanie najważniejszych zmodernizowanych systemów pokładowych, w tym m.in. układu pędnego, generatorów mocy oraz systemów obserwacji i analizy pola walki (SERO 250 dla Kolumbii, 2013-03-19).

Nieco mniej zaawansowana jest realizacja programu modernizacji 2. z kolumbijskich OP typu 209, ARC Pijao. W jego przypadku testy i ocena wprowadzonych rozwiązań modernizacyjnych mają się rozpocząć w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Po powrocie do służby, zmodernizowane OP typu 209 będą realizowały szeroki zakres działań operacyjnych. Do najważniejszych należeć będzie: patrolowanie znajdujących się pod kontrolą Bogoty obszarów morskich, zbieranie informacji na temat aktywności obcych okrętów wojennych w regionie, a także udział w zwalczaniu procederu handlu narkotykami na wodach Morza Karaibskiego.

W realizacji powyższych zadań wsparcie dla OP typu 209 mają stanowić przekazane Kolumbijczykom w 2012 ex-niemieckie jednostki typu 206A (Typ 206A dla Kolumbii, 2012-09-13).

Modernizacja OP typu 209 jest częścią strategii kolumbijskiej marynarki wojennej określanej jako Plan Orión. Jednym z jej podstawowych założeń jest zwiększenie potencjału operacyjnego tego komponentu sił zbrojnych, m.in. poprzez modernizację części wyposażenia, wycofanie ze służby najstarszych jednostek oraz zakup nowych lub używanych okrętów nawodnych i podwodnych.

Strategia opiera się na próbie zaangażowania jak największej liczby lokalnych podmiotów przemysłowych w realizację wspomnianych działań.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.