Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typ 206A dla Kolumbii

Marynarka wojenna, 13 września 2012

Niemiecka agencja zakupu sprzętu wojskowego (BWB) poinformowała o przekazaniu kolumbijskim siłom zbrojnym dwóch okrętów typu 206A.

Kolumbijscy marynarze w trakcie symbolicznego stawiania flagi państwowej na kadłubie przejętych okrętów

Uroczystość przekazania jednostek odbyła się 28 sierpnia na terenie portu niemieckiej marynarki wojennej w Kilonii, jednak BWB informuje o tym dopiero teraz. Przekazane Kolumbii okręty zostały wprowadzone do służby jeszcze w latach 1970. (jako typ 206). Na przełomie lat 1980. i 1990. część jednostek przeszła modernizację, podnoszącą ich zdolności operacyjne do standardu 206A.

Po wycofaniu ostatnich 6 okrętów tego typu w 2010 (Niemcy wycofały 6 okrętów podwodnych, 2010-06-08), Deutsche Marine zaczęła rozważać możliwość sprzedaży egzemplarzy pozostających w najlepszym stanie technicznym (2 U-206A na sprzedaż?, 2010-09-15). Przez pewien czas możliwość zakupu jednostek rozważała nawet marynarka wojenna Tajlandii (U-206A dla Tajlandii?, 2011-04-07).

Przedstawiciele kolumbijskiej marynarki wojennej oraz niemieckich władz w tracie ceremonii podpisania dokumentów o przekazaniu Kolumbii dwóch okrętów / Zdjęcia: Bundeswehr

Zakupione przez Kolumbię okręty, odpowiednio: Intrepido i Indomable (w barwach Deutsche Marine o sygnaturze bocznej U-23 i U-24), zostały przetransportowane do portu marynarki wojennej ARC Bolívar (BN-1) niedaleko miasta Cartagena de Indias, na północnym-zachodzie kraju. Po ostatecznym wprowadzeniu do służby, uzupełnią one dwa inne wyprodukowane w Niemczech okręty Typu 209, odpowiednio: Tayrona i Pijao.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.