Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nepal Airlines wybierają Airbusy A320

Lotnictwo cywilne, 29 kwietnia 2013

Narodowy przewoźnik Nepalu, Nepal Airlines Corporation podpisał z Airbusem porozumienie dotyczące zakupu 2 A320. Samoloty zostaną wyposażone w sharklety.A320 w barwach Nepal Airlines Corporation / Rysunek: Airbus

Według Madena Kharela, dyrektora zarządzającego Nepal Airlines Corporation dołączenie A320 do floty towarzystwa pomoże w rozwoju turystyki w kraju i siatki połączeń linii. Jak wiadomo, Nepal jest najczęściej odwiedzany przez wspinaczy i podróżników, eksplorujących najwyższe góry świata – Himalaje.

Jak informuje Airbus, przewoźnik wybrał A320 ze względu na możliwości operowania z lotnisk położonych na dużych wysokościach. Według producenta zabudowanie sharkletów powoduje zmniejszenie zużycia paliwa o 4% (Certyfikat Sharkletów, 2012-12-04).

A320 jest wyposażony w układ  nawigacji, pozwalający wykonywać operacje lotnicze według RNP (Required Navigation Performance) – wymaganych charakterystyk nawigacyjnych, definiowanych dla różnych etapów lotu, które uniezależniają nawigację od fizycznej lokalizacji urządzeń nawigacyjnych. Jest to niezwykle ważne podczas operowania z lotnisk położonych na dużych wysokościach w terenie górskim, takich jak port lotniczy Katmandu.

Spółka Nepal Airlines Corporation powstała w 1958. Obecnie w skład jej floty wchodzą 2 Boeingi 757-200 i 5 DHC-6 Twin Otter. Przewoźnik wykonuje rejsy do 4 krajów oraz dysponuje siatką połączeń do 25 destynacji krajowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.