Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni Skjold przekazany

Marynarka wojenna, 01 maja 2013

Francuska stocznia DCNS poinformowała o przekazaniu Norwegii 6. i zarazem ostatniej z zamówionych, korwety typu Skjold.Skjoldy to w norweskiej nomenklaturze szybkie korwety obrony wybrzeża. Okręty te cechują się długością ok. 50 m i wypornością ok. 270 t. Rozwijają prędkość 55-60 w. Docelowo ich uzbrojenie ma składać się z 8 pocisków przeciwokrętowych Kongsberg NSM o zasięgu ponad 150 km, podwójnej wyrzutni pocisków przeciwlotniczych bardzo krótkiego zasięgu Mistral i 76-mm działa morskiego Oto Melara Super Rapid / Zdjęcie: MO Norwegii

Za realizację programu budowy i dostaw Norwegom bocznościennych poduszkowców typu Skjold odpowiedzialna była francuska DCNS oraz współpracujące z nią norweskie: Kongsberg Defence & Aerospace i Umoe Mandal (Piąty Skjold przekazany, 2012-11-19). Producent z Francji brał udział w przedsięwzięciu jako poddostawca i integrator uzbrojenia.

Dostawa ostatniego ze Skjoldów nie oznacza końca współpracy DCNS i norweskiej marynarki wojennej. Francuska stocznia będzie bowiem odpowiedzialna za świadczenie usług związanych ze wsparciem technicznym dla systemów bojowych (w postaci  pokładowych systemów kierowania ogniem Senit 2000) zainstalowanych na norweskich okrętach (DCNS wesprze Skjoldy, 2012-10-24).

Głównym zadaniem wprowadzanych do służby Skjoldów ma być ochrona rozległego akwenu norweskich wód przybrzeżnych. Ma to duże znaczenie m.in. ze względu na rozbudowaną infrastrukturę portową w Norwegii, tak cywilną jak i wojskową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.