Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny problem LOT-owskiego Dreamlinera

Lotnictwo cywilne, 07 maja 2013

W trakcie próby przeprowadzonej w Chicago okazało się, że konieczna jest wymiana silnika w jednym z Dreamlinerów należących do PLL LOT.Pierwszy  Boeing 787 w barwach PLL LOT po przylocie do Warszawy z Seattle, 15 listopada ub.r. / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT, Marek Kłucińskiw trakcie sprawdzania Dreamlinera uziemionego w Chicago, zauważono, że jeden z silników Trent 1000 nie działa tak, jak powinien. W związku tym przewoźnik zwrócił się do producenta – konsorcjum Rolls-Royce – o jego wymianę.

Ponieważ  LOT ma podpisaną z Brytyjczykami umowę dotyczącą obsługi silników zabudowanych w 787, wymiana zostanie przeprowadzona na koszt Rolls-Royce’a. Przyczyna usterki nie została ustalona.

Obecnie wykonywany jest także przegląd drugiego z LOT-owskich Dreamlinerów, który znajdującego się na płycie postojowej Lotniska Chopina w Warszawie.

Według rzecznika PLL LOT obydwa Dreamlinery wrócą do Warszawy z Etiopii pod koniec maja, po wykonaniu przewidzianych prac modyfikacyjnych akumulatorów i instalacji elektrycznej (Powrót Dreamlinera do lotów komercyjnych, 2013-04-27). Wznowienie ich rejsów zaplanowano na 5 czerwca br. Tego dnia ma być wykonany rozkładowy lot z Warszawy do Chicago.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra