Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny problem LOT-owskiego Dreamlinera

Lotnictwo cywilne, 07 maja 2013

W trakcie próby przeprowadzonej w Chicago okazało się, że konieczna jest wymiana silnika w jednym z Dreamlinerów należących do PLL LOT.Pierwszy  Boeing 787 w barwach PLL LOT po przylocie do Warszawy z Seattle, 15 listopada ub.r. / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT, Marek Kłucińskiw trakcie sprawdzania Dreamlinera uziemionego w Chicago, zauważono, że jeden z silników Trent 1000 nie działa tak, jak powinien. W związku tym przewoźnik zwrócił się do producenta – konsorcjum Rolls-Royce – o jego wymianę.

Ponieważ  LOT ma podpisaną z Brytyjczykami umowę dotyczącą obsługi silników zabudowanych w 787, wymiana zostanie przeprowadzona na koszt Rolls-Royce’a. Przyczyna usterki nie została ustalona.

Obecnie wykonywany jest także przegląd drugiego z LOT-owskich Dreamlinerów, który znajdującego się na płycie postojowej Lotniska Chopina w Warszawie.

Według rzecznika PLL LOT obydwa Dreamlinery wrócą do Warszawy z Etiopii pod koniec maja, po wykonaniu przewidzianych prac modyfikacyjnych akumulatorów i instalacji elektrycznej (Powrót Dreamlinera do lotów komercyjnych, 2013-04-27). Wznowienie ich rejsów zaplanowano na 5 czerwca br. Tego dnia ma być wykonany rozkładowy lot z Warszawy do Chicago.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.