Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dreamlinery uziemione

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 17 stycznia 2013

FAA zdecydowała o uziemieniu samolotów Boeing 787 należących do linii amerykańskich i korzystających z portów lotniczych w USA. Wcześniej loty Dreamlinerów wstrzymały Indie i Japonia.

Zdjęcie: PLL LOT

Po kolejnych przypadkach awarii zagrażających bezpieczeństwu lotów, w efekcie przeprowadzonego specjalnego przeglądu (Przegląd bezpieczeństwa Dreamlinerów, 2013-01-12), amerykańska FAA (Federal Aviation Administration) zdecydowała o zawieszeniu lotów 6 Boeingów 787 należących do United Airlines. Zakaz lotów dotyczy także samolotów tego typu korzystających z portów lotniczych w USA. Wcześniej Dreamlinery uziemiły Indie i Japonia (Uziemione Dreamlinery ANA i JAL, 2013-01-16). Po decyzji FAA do tych krajów dołączyło też Chile i Polska.

Boeing 787 należący do PLL LOT poleciał wczoraj do Chicago, mimo że znane już były problemy z bezpieczeństwem latania maszyn tego typu. W związku z decyzją FAA samolot będzie musiał pozostać w USA. Czasowo wstrzymano też loty drugiego posiadanego przez polskie linie Dreamlinera.
Pasażerowie, którzy mieli odlecieć z Chicago do Warszawy wczoraj o 21:55, musieli szukać innych połączeń. Część poleciała samolotem Lufthansy do Monachium. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że wielu zrezygnowało już wcześniej z lotu Dreamlinerem, szukając bezpieczniejszego samolotu.

Głównym problemem, który musi zostać rozwiązany przed wznowieniem lotów Boeingów 787, jest wyeliminowanie możliwości samozapłonu dwóch akumulatorów litowo-jonowych, stanowiących pomocnicze źródła energii dla systemów pokładowych (Spalony akumulator Dreamlinera, 2013-01-15). W ostatnich dniach doszło do dwóch pożarów Dreamlinerów należących do linii japońskich. Jeden z nich wybuchł w czasie postoju w Bostonie, drugi w locie nad Japonią.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra