Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na USS Nimitz

Marynarka wojenna, 18 czerwca 2013

US Navy poinformowała o pożarze, jaki wybuchł na pokładzie atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS Nimitz  (CVN 68).

USS Nimitz  (CVN 68) na wodach Oceanu Indyjskiego. Zdjęcie zostało zrobione 4 dni po pożarze instalacji elektrycznej / Zdjęcie: US Navy

Do zdarzenia doszło 7 czerwca jednak US Navy poinformowała o nim z dużym opóźnieniem. Okręt znajdował się na wodach Oceanu Indyjskiego, na obszarze odpowiedzialności 7. Floty. Źródłem pożaru była instalacja elektryczna. Przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja dochodzeniowa.

W wyniku zdarzenia nikt z członków załogi nie odniósł obrażeń. Uszkodzeniu nie uległy również kluczowe dla funkcjonowania okrętu układy pokładowe, ani znajdujące się na jego pokładzie statki powietrzne.

USS Nimitz jest najstarszym z serii 10. lotniskowców tego typu. Został włączony do służby w maju 1975. Jego wycofanie zaplanowane jest na 2020, kiedy zastąpi go jednostka typu Gerald R. Ford, przyszły USS John F. Kennedy (Budowa USS John F. Kennedy, 2013-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.