Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Queen Elizabeth skompletowany

Marynarka wojenna, 24 czerwca 2013

Do stoczni w Rosyth dotarła druga nadbudówka przyszłego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth.

 Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth opuszcza stocznię BAE Systems w Scotstoun w Szkocji / Zdjęcie: BAE Systems

Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth została przetransportowana do Rosyth na barce pod koniec zeszłego tygodnia. Została ona wysłana kilka dni wcześniej ze stoczni BAE Systems w Scotstoun w Szkocji (Nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa do wysłania do Rosyth, 2013-06-12). Prace nad jej budową rozpoczęły się przed niespełna 2 laty. Ich zakończenie zostało ogłoszone w pierwszej połowie maja (Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa, 2013-05-13).

 W najbliższych tygodniach nadbudówka zostanie połączona z resztą struktury lotniskowca. W przyszłości będzie ona mieściła w sobie zespół odpowiadający za operacje lotnicze realizowane z pokładu okrętu. Uzupełni tym samym przednią, w której mieścić się będzie mostek dla kapitana i oficerów nawigacyjnych (Mostek dla HMS Queen Elizabeth, 2013-03-15).

Dostarczenie tylnej nadbudówki HMS Queen Elizabeth do Rosyth oznacza, że wszystkie sekcje okrętu zostały już skompletowane. Przypomnijmy, że lotniskowiec ma zostać zwodowany w 2014, a 3 lata później mają rozpocząć się pierwsze się próby morskie z jego udziałem.

HMS Queen Elizabeth  ma rozpocząć służbę około 2020. W przyszłości ma go wesprzeć 2. lotniskowiec omawianego typu, HMS Prince of Wales (Stępka pod Pince of Wales, 2011-05-27.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.