Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Queen Elizabeth skompletowany

Marynarka wojenna, 24 czerwca 2013

Do stoczni w Rosyth dotarła druga nadbudówka przyszłego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth.

 Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth opuszcza stocznię BAE Systems w Scotstoun w Szkocji / Zdjęcie: BAE Systems

Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth została przetransportowana do Rosyth na barce pod koniec zeszłego tygodnia. Została ona wysłana kilka dni wcześniej ze stoczni BAE Systems w Scotstoun w Szkocji (Nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa do wysłania do Rosyth, 2013-06-12). Prace nad jej budową rozpoczęły się przed niespełna 2 laty. Ich zakończenie zostało ogłoszone w pierwszej połowie maja (Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa, 2013-05-13).

 W najbliższych tygodniach nadbudówka zostanie połączona z resztą struktury lotniskowca. W przyszłości będzie ona mieściła w sobie zespół odpowiadający za operacje lotnicze realizowane z pokładu okrętu. Uzupełni tym samym przednią, w której mieścić się będzie mostek dla kapitana i oficerów nawigacyjnych (Mostek dla HMS Queen Elizabeth, 2013-03-15).

Dostarczenie tylnej nadbudówki HMS Queen Elizabeth do Rosyth oznacza, że wszystkie sekcje okrętu zostały już skompletowane. Przypomnijmy, że lotniskowiec ma zostać zwodowany w 2014, a 3 lata później mają rozpocząć się pierwsze się próby morskie z jego udziałem.

HMS Queen Elizabeth  ma rozpocząć służbę około 2020. W przyszłości ma go wesprzeć 2. lotniskowiec omawianego typu, HMS Prince of Wales (Stępka pod Pince of Wales, 2011-05-27.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.