Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Mi-28UB

Lotnictwo wojskowe, 09 sierpnia 2013

Dzisiaj oblatano śmigłowiec Mi-28UB. Jest to szkolna wersja uderzeniowego Mi-28N.

Prototyp Mi-28UB podczas pierwszego lotu / Zdjęcie: Wiertolioty Rossiji

Pierwszy lot najnowszego rosyjskiego wiropłata odbył się w Rostowie nad Donem, w zakładach koncernu Rostwertol. Konstrukcja ta jest szkolno-bojową, dwumiejscową wersją śmigłowca uderzeniowego Mi-28N Nocny Łowca (Irak wznawia zakup Mi-28NE, 2013-07-01, Rozbił się kolejny Mi-28N, 2012-08-17).

Mi-28UB powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie głównego użytkownika Mi-28N – wojsk lotniczych Rosji. Jego przeznaczeniem ma być szkolenie rosyjskich pilotów, którzy w przyszłości zasiądą w kabinach bojowych Nocnych Łowców. W związku z tym w obydwu kabinach – pilota i operatora uzbrojenia – zabudowano zestawy sterownic. Oprócz tego zwiększono gabaryty kabiny pilota-instruktora i powiększono górną część jej osłony oraz zmieniono konfigurację foteli.

Oprócz tego Mi-28UB może także wykonywać zadania rozpoznawcze i uderzeniowe, zwalczając siłę żywą i pojazdy opancerzone, czy śmigłowce i bezzałogowce przeciwnika, niezależnie od pory doby i warunków atmosferycznych, współpracując z Mi-28N.

W ciągu kilku następnych dni prototypowy Mi-28UB zostanie przebazowany do Instytutu im. M.M. Gromowa w Żukowskim pod Moskwą. Jego publicznym debiutem będzie udział w tegorocznych targach MAKS, gdzie zostanie zaprezentowany na wystawie statycznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.