Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair na Okęciu do października

Lotnictwo cywilne, 24 lipca 2013

Ryanair do 26 października będzie obsługiwał swoje loty z lotniska Chopina w Warszawie, a dopiero po zakończeniu sezonu letniego planuje przenosiny do Modlina.

Samolot pasażerski Ryanair operujący z lotniska Warszawa Modlin. Niestety wadliwa konstrukcja pasa startowego wymusiła przeniesienie operacji do portu lotniczego Chopina na warszawskim Okęciu. Ryanair negocjuje powrót do Modlina, ale dopiero pod koniec października 2013 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Wczoraj Ryanair potwierdził, że wszystkie zaplanowane loty z i do lotniska Warszawa Modlin do końca października nadal będą obsługiwane przez port lotniczy położony na Okęciu. Zgodnie ze statystykami Urzędu Lotnictwa Cywilnego, irlandzkie linie lotnicze były w pierwszym kwartale 2013 największym pod względem liczby pasażerów przewoźnikiem operującym w Polsce (Ryanair przewoźnikiem nr 1 w Polsce , 2013-07-03).

Przedstawiciele Ryanair poinformowali, że nadal prowadzone są negocjacje z Modlinem na temat powrotu na to lotnisko, które od końca 2012 było wyłączone z użytku ze względu na poddawany remontowi, wadliwy pas startowy. Z takiego rozwiązania niedawno zrezygnował konkurencyjny przewoźnik niskokosztowy Wizz Air, który zdecydował się pozostać na lotnisku Chopina (Wizz Air nie wraca do Modlina, 2013-07-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.