Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja odbiera pierwsze T-50i

Lotnictwo wojskowe, 13 września 2013

Do Indonezji przybyły pierwsze 2 samoloty szkolenia zaawansowanego T-50i. Przyleciały one do kraju z Korei Pd. przez Tajwan i Filipiny.

Pierwsza para samolotów T-50i Golden Eagle, przeznaczonych dla Tentara Nasional Indonesia Angkatan Udara, TNI–AU) opuściła wytwórnię Korea Aerospace Industries w Sacheon 10 września. Dzień później dotarły one do bazy lotniczej TNI–AU Iswahyudi w Jawie Wschodniej. Po drodze T-50i wykonały międzylądowania w Kaohsiung na Tajwanie i Cebu na Filipinach.

Indonezja zakupiła 16 samolotów tego typu, za sumę 400 mln USD, w 2011 (Indonezja kupiła T-50, 2011-05-27). Ostatnie z nich zostaną przekazane TNI–AU w lutym 2014.

Pod koniec czerwca br. T-50 uzyskał wojskowy certyfikat typu w Korei Pd. Indonezyjscy piloci i mechanicy rozpoczęli szkolenie nieco wcześniej, w lutym, używając także szkolno-bojowych TA-50.

Lądowanie indonezyjskich samolotów na Filipinach zostały wykorzystane marketingowo przez ich producenta. KAI oferuje Manili 12 FA-50, będących bojową wersją T-50. Jako inni potencjalni nabywcy T-50 postrzegane są Chile i Irak. Golden Eagle bierze także udział w przetargu na samolot szkolenia zaawansowanego dla Sił Powietrznych (Lockheed Martin UK ujawnia ofertę w przetargu na AJT, 2013-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.