Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Izrael zbombardował transport dla Hezbollahu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 października 2013

Wojska lotnicze Izraela miały zbombardować transport pocisków rakietowych przeznaczonych dla libańskiego Hezbollahu.

Samoloty wojsk lotniczych Izraela często dokonują bombardowań terytoriów sąsiednich Libanu i Syrii. Ataki wymierzone są w transporty uzbrojenia stanowiącego zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa lub w pozycje wrogich Tel Awiwowi ugrupowań islamistycznych / Zdjęcie: MO Izraela

Według informacji przekazywanych przez bliskowschodnie media, wojska lotnicze Izraela zbombardowały w ostatnich dniach transport nowoczesnych pocisków rakietowych, przeznaczonych dla libańskiego Hezbollahu (Hezbollah organizacją terrorystyczną, 2013-07-23). Transport zmierzał do Libanu od strony Syrii.

Do incydentu miało dojść w pobliżu syryjsko-libańskiej granicy. Brak jest jednak informacji, na terytorium którego z państw doszło do bombardowania.

Akcja wojsk lotniczych miała być możliwa m.in. dzięki dobremu rozpoznaniu kontrwywiadowczemu Izraelczyków. Konwój kilku pojazdów ciężarowych miał też być śledzony przez izraelskie bezzałogowe statki latające. Co istotne, władze w Jerozolimie odmówiły oficjalnego potwierdzenia powyższych informacji.

Warto zaznaczyć, że nie był to pierwszy tego typu incydent w ostatnim czasie. Do podobnych dochodziło w minionych miesiącach, m.in. na przełomie kwietnia/maja br. Wówczas także zbombardowano transport pocisków rakietowych przeznaczonych dla Hezbollahu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.