Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Personel ONZ porwany w Syrii

Strategia i polityka, 07 marca 2013

W środę porwanych zostało 21 Filipińczyków pełniących służbę w ramach misji United Nations Disengagement Observer Force (UNDOF) na Wzgórzach Golan.United Nations Disengagement Observer Force (UNDOF) jest oenzetowską misją, której zadaniem jest strzeżenie powstałej po wojnie z 1973 linii demarkacyjnej na Wzgórzach Golan, rozdzielającej Izrael i Syrię. Przez ponad 30 lat aktywny udział brali w niej Polacy, którzy zostali zastąpieni przez Filipińczyków / Zdjęcie: ONZ

Do porwania miało dojść wczoraj około południa w pobliżu miejscowości Al-Jamla. Porwani to członkowie 300-osobowego kontyngentu filipińskiej armii, pełniący służbę na Wzgórzach Golan w ramach oenzetowskiej misji UNDOF. W przeszłości w jej strukturach służyli również Polacy (Zakończenie UNDOF, 2009-10-23).

W opublikowanym w Internecie filmie video do porwania przyznało się jedno z ugrupowań syryjskich rebeliantów. Według dostępnych informacji, incydent ma związek z toczącymi się w rejonie walkami powstańców z siłami rządowymi (Kolejne zestrzelone Suchoje, 2013-02-14). Porywacze mieli domagać się od syryjskich wojsk wycofania z zajmowanych w pobliżu pozycji. Dodatkowo, mieli też oskarżyć siły misji UNDOF o wspieranie reżimu Baszara al-Asada.

Uwolnienie porwanych jest obecnie przedmiotem negocjacji pomiędzy porywaczami a ONZ. Całe zdarzenie zostało potępione przez społeczność międzynarodową. Zaniepokojenie sytuacją wyraziły też władze Izraela (Izrael chce się odgrodzić od Syrii, 2013-01-08). Tel Awiw zapowiedział jednak, że nie weźmie udziału w staraniach zmierzających do zwolnienia przetrzymywanych Filipińczyków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.