Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MBDA uzbroi wietnamskie Sigmy

Marynarka wojenna, 04 listopada 2013

MBDA ma dostarczyć wybrane systemy bojowe dla wietnamskich korwet typu Sigma (9814). Za ich budowę odpowiadać ma holenderskie Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS).

 Wietnam nie jest jedynym państwem azjatyckim, które zdecydowało się w ostatnim czasie na zakup oferowanych przez MBDA rozwiązań rakietowych. Wcześniej władze Singapuru wybrały lądową wersję Aster 30, jako główny element wielopoziomowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej / Zdjęcie: Damen

Według przekazów medialnych powołujących się na przedstawicieli europejskiego koncernu, MBDA wyposaży budowane dla Wietnamu korwety typu Sigma (9814) (Wietnam zamawia 2 Sigmy, 2013-09-03) w zestawy przeciwokrętowe MM-40 Exocet Block 3 oraz wyrzutnie pocisków VL MICA.

Warto zaznaczyć, że takie samo uzbrojenie przenoszą wprowadzane do służby w marynarce wojennej Omanu korwety typu Charif (Khareef). Przed dwoma tygodniami pierwsza z nich, Al Szamih, przeprowadziła próbę zestawu VL MICA (Strzelanie z Al Szamih, 2013-10-15).

Co ciekawe, otrzymane przez MBDA zlecenie może nie być ostatnim związanym z wietnamskim programem zbrojeniowym. W przeszłości Hanoi planowało bowiem zakup nie dwóch, a czterech Sigm. Ze względu na narzucone oszczędności budżetowe, w pierwszej kolejności Wietnamczycy zdecydowali się na zmniejszenie zamówienia. Dokupienie brakujących korwet ma być jednak tylko kwestią czasu.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.