Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MBDA uzbroi wietnamskie Sigmy

Marynarka wojenna, 04 listopada 2013

MBDA ma dostarczyć wybrane systemy bojowe dla wietnamskich korwet typu Sigma (9814). Za ich budowę odpowiadać ma holenderskie Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS).

 Wietnam nie jest jedynym państwem azjatyckim, które zdecydowało się w ostatnim czasie na zakup oferowanych przez MBDA rozwiązań rakietowych. Wcześniej władze Singapuru wybrały lądową wersję Aster 30, jako główny element wielopoziomowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej / Zdjęcie: Damen

Według przekazów medialnych powołujących się na przedstawicieli europejskiego koncernu, MBDA wyposaży budowane dla Wietnamu korwety typu Sigma (9814) (Wietnam zamawia 2 Sigmy, 2013-09-03) w zestawy przeciwokrętowe MM-40 Exocet Block 3 oraz wyrzutnie pocisków VL MICA.

Warto zaznaczyć, że takie samo uzbrojenie przenoszą wprowadzane do służby w marynarce wojennej Omanu korwety typu Charif (Khareef). Przed dwoma tygodniami pierwsza z nich, Al Szamih, przeprowadziła próbę zestawu VL MICA (Strzelanie z Al Szamih, 2013-10-15).

Co ciekawe, otrzymane przez MBDA zlecenie może nie być ostatnim związanym z wietnamskim programem zbrojeniowym. W przeszłości Hanoi planowało bowiem zakup nie dwóch, a czterech Sigm. Ze względu na narzucone oszczędności budżetowe, w pierwszej kolejności Wietnamczycy zdecydowali się na zmniejszenie zamówienia. Dokupienie brakujących korwet ma być jednak tylko kwestią czasu.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.