Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USS John Finn

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 listopada 2013

US Navy poinformowała o położeniu stępki pod kolejny niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS John Finn (DDG 113).

Po wejściu do służby, USS John Finn (DDG 113) będzie 63. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke, a zarazem 29. zbudowanym przez zakłady stoczniowe Huntington Ingalls Industries (HII). Na zdjęciu znajdujący się od roku w linii USS Michael Murphy (DDG 112) / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbyła się w poniedziałek na terenie zakładów stoczniowych Huntington Ingalls Industries (HII) w Pascagoula w Mississippi. Prace nad USS John Finn są obecnie ukończone w 20%. Okręt ma zostać przekazany US Navy w 2016.

USS John Finn jest 29. z niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke budowanych przez HII. Pod koniec września, okręt został uroczyście ochrzczony (Chrzest trzech Arleigh Burke, 2013-09-24). Nosi imię jednego z bohaterów II wojny światowej, odznaczonego Medalem Honoru za osiągnięcia podczas walk na Pacyfiku.

Od września HII pracuje też nad kolejnym z niszczycieli typu Arleigh Burke, przyszłym USS Ralph Johnson (DDG 114) (30. Arleigh Burke od HII, 2013-09-16). Okręt ma zostać przekazany odbiorcy w 2017. W czerwcu HII otrzymało zlecenie na budowę kolejnych 5 niszczycieli tego typu. Jego wartość wynosi 3,33 mld USD (10,37 mld zł), jednak może wzrosnąć do 3,39 mld USD (10,56 mld zł), przy wykorzystaniu przez US Navy wszystkich opcji zawartych w porozumieniu (Kolejne zamówienie na Arleigh Burke, 2013-06-05). Konkurencyjne zakłady General Dynamics Bath Iron Works (BIW) zostały zobowiązane do dostarczenia czterech Arleigh Burke za 2,8 mld USD (8,72 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra