Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Charles David jr przyjęty do służby

Marynarka wojenna, 26 listopada 2013

Straż wybrzeża USA (USCG) przyjęła do służby kolejny z kutrów patrolowych typu Sentinel, USCGC Charles David jr.

Prezentowany na zdjęciu USCGC Charles David jr ma 46,8 m długości i 8,1 m szerokości. Rozwija prędkość 28-30 w. Jego zasięg wynosi 4 630 km. Załogę stanowią 22 osoby. Uzbrojenie to jedna 25-mm zdalnie sterowana armata oraz 2 12,7-mm wkm. Program zakupu 58 jednostek tego typu ma wynieść 3,93 mld USD (12,1 mld PLN) / Zdjęcie: USCG

USCGC Charles David jr jest 7. z serii kutrów patrolowych typu Sentinel, użytkowanych przez USCG. Okręt został przekazany straży wybrzeża w połowie sierpnia br. (Charles David JR przekazany USCG, 2013-08-23).

Jego budową zajęło się Bollinger Shipyards. W przeszłości ten sam producent był też odpowiedzialny za dostawę zastępowanych obecnie przez Sentinele jednostek typu Island.

USCGC Charles David jr to pierwszy z Sentineli, które będą stacjonować w Key West na Florydzie. Kutry przyjmowane do służby w minionych latach wykonują swe zadania na wodach wokół Miami.

Docelowo, USCG zamierza zakupić i eksploatować 58 kutrów omawianego typu (USCG kupuje kolejne Sentinele, 2013-09-29). W 2008 wspomniany Bollinger Shipyards otrzymał zlecenie na dostawę 30 Sentineli (Nowe okręty USCG, 2008-10-02). Dodatkowa umowa, dotycząca pozostałych 28 kutrów, mogłaby zostać zawarta już w 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.