Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bliżej do I etapu konsolidacji PGZ

Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2014

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński poinformował, że Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) wysłał do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zamiarze koncentracji, polegającej na przejęciu przez PGZ bezpośredniej kontroli nad 12 spółkami z sektora obronnego.

Premier Donald Tusk zapowiedział powołanie PGZ 16 września 2013, podczas wizyty w WZM w Siemianowicach Śląskich / Zdjęcie: WZM

Minister Karpiński oznajmił również, że MSP chce zakończyć budowę Polskiej Grupy Zbrojeniowej jeszcze w bieżacym roku. Pierwszy etap planujemy zamknąć do 30 czerwca, a drugi do końca grudnia. Na razie koncentrujemy się na ustrukturyzowaniu tego projektu – powiedział minister Skarbu Państwa.

Wniosek skierowany do UOKiK dotyczy koncentracji polegającej na przejęciu nadzorowanej przez MSP Huty Stalowa Wola i nadzorowanych przez MON: WZE w Zielonce, , WZM w Siemianowicach Śląskich, WZM w Poznaniu, WZŁ Nr 1 w Zegrzu, WZŁ Nr 2 w Czernicy, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne w Warszawie, WZL Nr 1 w Łodzi i filii w Dęblinie, WZL Nr 2 w Bydgoszczy, WZL Nr 4 w Warszawie i WZU w Grudziądzu.

Wcześniej zgodę na włączenie do PGZ tych spółek wyraziła Rada Ministrów (Następny krok w stronę PGZ, 2014-01-22). Natomiast 20 lutego 2014 Komitet Rady Ministrów przyjął i rekomendował Radzie Ministrów wniosek ministra skarbu o zgodę na wniesienie do PGZ akcji kolejnej spółki – Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej.

W dalszej kolejności do PGZ mają wejść akcje spółek nadzorowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) i spółek skoncentrowanych w grupie Polskiego Holdingu Obronnego (PHO).

Polska Grupa Zbrojeniowa została zarejestrowana w KRS 5 grudnia 2013. Siedziba jej zarządu ma znajdować się w Radomiu (Radom siedzibą Polskiej Grupy Zbrojeniowej, 2013-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra