Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt kupuje MiGi-35

Lotnictwo wojskowe, 23 kwietnia 2014

Rosja potwierdziła zamiar zakupienia przez Egipt samolotów myśliwskich MiG-35.

Egipt chce nabyć 24 samoloty myśliwskie MiG-35 / Zdjęcie: RSK MiG

Źródła rosyjskie ujawniły nieco szczegółów dotyczących rozmów na temat zakupu rosyjskiego uzbrojenia przez Egipt, jakie w lutym br. prowadził minister obrony Egiptu, marsz. Abd al-Fattah as-Sisi (Egipt na zakupach w Rosji, 2014-02-19). Według nich Kair nabędzie 24 samoloty myśliwskie MiG-35. Wartość sprzętu to 3 mld USD (9,1 mld zł).

Jednak realizacja transakcji może być opóźniona. RSK MiG nie rozpoczęło jeszcze produkcji seryjnej tego typu, ponieważ oczekuje na zamówienie ze strony rodzimych wojsk lotniczych (WWS). Tydzień temu WWS zamówiły 16 samolotów MiG-29SMT, za sumę 17 mld rubli (1,44 mld zł), wraz z wyposażeniem naziemnym. Ich dostawa zostanie zrealizowana do 2016. Co ciekawe, WWS mają już w wyposażeniu 28 MiGów-29SMT, jednak są to samoloty, których nie odebrała Algieria.

Przedsiębiorstwo RSK MiG spodziewa się, że w następstwie wspomnianego kontraktu na MiGi-29SMT, w 2016 Moskwa zakupi także MiGi-35. Według z-cy ministra obrony FR Jurija Borisowa w niedługim czasie zamówionych zostanie ok. 100 samolotów tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.