Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Truman przeszedł przez Kanał Sueski

Marynarka wojenna, 20 sierpnia 2013

Lotniskowiec atomowy typu Nimitz, USS Harry S. Truman (CVN 75), przeszedł przez wody Kanału Sueskiego, udając się w kierunku Zatoki Perskiej. Zastąpi on, przebywający na tym akwenie od marca, USS Nimitz (CVN 68).

Rocznie przez Kanał Sueski przechodzi 35-45 okrętów US Navy. Kierują się one do lub z obszaru odpowiedzialności 5. Floty, obejmującego wody Zatoki Perskiej, Morza Czerwonego, Morza Arabskiego i omywające wschodnie wybrzeże Afryki. Ze względu na bliskie relacje polityczno-wojskowe pomiędzy Kairem a Waszyngtonem, amerykańskie jednostki często korzystają z prawa pierwszeństwa, omijając długie kolejki okrętów i statków cywilnych czekających na przejście przez kanał / Zdjęcie: Stars and Stripes

Wydarzenie miało miejsce kilka dni temu. US Navy poinformowała o nim jednak dopiero przedwczoraj. Amerykański lotniskowiec szedł w kierunku wód Zatoki Perskiej. Ma on zastąpić przebywający na tym akwenie od marca inny lotniskowiec typu Nimitz, USS Nimitz (Pożar na USS Nimitz, 2013-06-18).

Przejście USS Harry S. Truman przez Kanał Sueski nie stanowiło większego wyzwania dla załogi okrętu. Jest on często użytkowany przez okręty wojenne US Navy, idące w kierunku obszaru odpowiedzialności 5. Floty. Tym razem jednak towarzyszyło mu napięcie związane z postępującą od kilku tygodni destabilizacją wewnętrzną Egiptu oraz nasilającymi się walkami pomiędzy siłami bezpieczeństwa państwa a islamistami (Ruszyła ofensywa na Synaju, 2013-07-29).

Według dostępnych informacji, przejściu USS Harry S. Truman przez Kanał Sueski nie towarzyszyły żadne incydenty o charakterze zbrojnym. Okręt wraz z całą załogą bezpiecznie i bez większych przeszkód wyszedł na Morze Czerwone.

Warto zaznaczyć, że w przejściu przez Kanał Sueski USS Harry S. Truman towarzyszyła cała grupa lotniskowcowa. Składała się ona z krążownika typu Ticonderoga oraz 3 niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.