Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec remontu algierskiego desantowca

Marynarka wojenna, 13 czerwca 2014

Navantia zakończyła remont i modernizację okrętu desantowego marynarki wojennej Algierii, Kalaat Beni Raszid (473).

Prace nad Kalaat Beni Raszid (473) prowadzono w Ferrol. Remont i modernizacja obu okrętów zajmą 870 tys. rbh. Za ich realizację odpowiada około 200 pracowników hiszpańskiego przedsiębiorstwa / Zdjęcie: Navantia

Remont desantowca prowadzono na podstawie porozumienia, zawartego między Navantią a marynarką wojenną Algierii w połowie 2012. Zgodnie z umową, Hiszpanie zobowiązali się od wydłużenia trwałości użytkowej, m.in. przez wymianę niesprawnego lub przestarzałego wyposażenia pokładowego, obu okrętów desantowych typu Kalaat Beni Raszid, a więc także Kalaat Beni Hammed (472).

Prace przeprowadzone przez Navantię wymuszał wiek okrętów, pozostających w linii od 1984. Działania te wpisują się w szerszą strategię rozbudowy potencjału bojowego marynarki wojennej Algierii, podobnie jak np. zakup 2 fregat typu MEKO-200 (model A200N) (Fuchsy i MEKO dla Algierii, 2012-11-14).

Zmodernizowane okręty będą w przyszłości służyły obok Kalaat Beni Abbes (474), budowanego dla marynarki wojennej Algierii przez włoskie Fincantieri (Wodowanie algierskiego desantowca, 2014-01-10). Zamówiony w połowie 2011, jest on zmodyfikowaną wersją desantowców typu San Giorgio, używanych przez Marina Militare (marynarkę wojenną Włoch).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra