Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa głowica DCoMPASS

Przemysł zbrojeniowy, 09 lipca 2014

Elbit Systems ujawnił istnienie nowej głowicy optoelektronicznej DCoMPASS FHD iMEP.

Nowa głowica DCoMPASS FHD iMEP zostanie zaprezentowana podczas Farnborough Airshow, w przyszłym tygodniu / Zdjęcie: Elbit

Opracowana przez Elbit Systems nowa głowica optoelektroniczna DCoMPASS FHD iMEP (Integrated Mission Equipment Package) przeznaczona jest dla śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych i uderzeniowych, samolotów specjalnych, czy bezzałogowych statków latających klasy MALE.

DCoMPASS obejmuje czujniki optoelektroniczne, zintegrowaną mapę cyfrową, cyfrowy rejestrator wideo, układy nawigacyjne i łącze informacyjne. Całość mieści się w standardowej obudowie o średnicy 15 cali (38 cm). Masa urządzenia to 40 kg.

Nowa głowica ma otwartą architekturę, pozwalającą na łatwą integrację dodatkowego wyposażenia. Interfejsy wideo DCoMPASS FHD iMEP zostały przystosowane do współdziałania wielu cyfrowych urządzeń wideo HD z interfejsami mechanicznymi i elektrycznymi używanymi poprzednio. Dzięki temu można zabudować głowicę na pokładach statków powietrznych produkowanych w przeszłości.

Obecnie na świecie eksploatowanych jest ponad 1000 głowic CoMPASS w różnych wersjach. Ich nosicielami są m. in. brytyjski bsl Watchkeeper (Watchkeepery mogą operować nad W. Brytanią, 2014-03-05), czy macedońskie śmigłowce uderzeniowe Mi-24W (Modernizacja po macedońsku , 2014-07-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.