Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Caiman z MU90

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 09 września 2013

Śmigłowiec wielozadaniowy NH90 Caiman francuskiej marynarki wojennej wykonał pierwszy lot z ćwiczebną torpedą MU90.

Śmigłowiec NH 90 Caiman z ćwiczebną torpedą MU90 / Zdjęcie: Marine Nationale

Próbę przeprowadzono 5 września, rozpoczynając w ten sposób techniczną i operacyjną ocenę całkowitej zdolności bojowej śmigłowców NH 90 (tzw. Step B) używanych przez lotnictwo Marynarki Wojennej Francji. W badaniach bierze udział personel eskadry CEPA/10S, zajmującej się próbami nowego uzbrojenia.

Caimany wersji Step B mają zabudowane nowe środki walki elektronicznej i układy samoobrony. Ich uzbrojenie stanowić mają torpedy MU90 i 7,62-mm km Mag 58 zabudowane na burtach ładowni.

Próby kwalifikacyjne producenta mają rozpocząć się w połowie listopada 2013. Ich ukoronowaniem będzie odpalenie torpedy z głowicą bojową. Ma to nastąpić przed końcem roku.

MU90 jest lekką torpedą, o masie 299 kg, długości 2,92 m i średnicy 324 mm, przeznaczoną do zwalczania okrętów podwodnych operujących na pełnym morzu lub wodach przybrzeżnych. Mogą ją przenosić zarówno okręty – niszczyciele rakietowe typu Georges Leygues (Charles de Gaulle w ataku na Syrię?, 2013-08-27), czy fregaty rakietowe FREMM (Aquitaine odebrana, 2012-11-27) lub Horizon (Chevalier Paul gotowy do działań, 2011-06-10), jak i morskie samoloty patrolowe Atlantique 2 i śmigłowce ZOP Lynx.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.