Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AW159 na RFA Argus

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 21 października 2013

Rozpoczęła się kolejna seria prób śmigłowca AW159 Wildcat. W ich realizacji bierze udział okręt pomocniczy RFA Argus (A135).

Są to już kolejne próby AW159 Wildcat realizowane przy pomocy okrętu pomocniczego RFA Argus (A135). Wcześniejsze odbyły się m.in. jesienią 2011 / Zdjęcie: Royal Navy

Rozpoczęte niedawno próby mają trwać 5 tygodni. Zaangażowano w nie załogę wspomnianego okrętu pomocniczego, cywilnych pracowników koncernu AgustaWestland, a także wojskowych z 700. (W) Naval Air Squadron (700W NAS) stacjonującej w Royal Naval Air Station Yeovilton na południowym zachodzie kraju.

Pięciotygodniowe próby Wildcatów mają pozwolić na dokładniejszą ocenę własności lotnych śmigłowca, w tym możliwości operowania z pokładu okrętu wojennego. Omawiane działania mają być realizowane w różnych warunkach pogodowych i przy diametralnie odmiennych stanach morzach.

Jest to już kolejny etap prób AW159 Wildcat (Kolejne testy Wildcata, 2013-06-11, Oblot seryjnego, morskiego Wildcata, 2013-01-30). Wielka Brytania chce zakupić 62 śmigłowce tego typu: 28 dla marynarki wojennej i 34 dla wojsk lądowych. Wiropłaty mają wchodzić do służby w latach 2014-2015. Poza RFA Argus, mają one stacjonować także m.in. na lotniskowcach typu Queen Elizabeth (Obie nadbudówki HMS Queen Elizabeth na miejscu, 2013-07-02) oraz śmigłowcowcu HMS Ocean (L12) (HMS Ocean ponownie w wodzie, 2013-08-01).

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.