Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Caiman odpalił MU90

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 lutego 2014

Śmigłowiec wielozadaniowy NH90 Caiman, należący do Marine Nationale (marynarki wojennej Francji), dokonał próbnego odpalenia torped MU90.

Podczas omawianej próby, NH90 dokonał odpalenia 2 torped MU90 - w zawisie i w locie / Zdjęcie: MO Francji

Do próbnego odpalenia torped MU90, najprawdopodobniej uzbrojonych w głowice bojowe, doszło na początku miesiąca. Wcześniej śmigłowiec wykonywał tylko loty z ćwiczebną MU90 (Caiman z MU90, 2013-09-09).

Próba została przeprowadzona przez żołnierzy z eksperymentalnej eskadry CEPA/10S. Obecnie prowadzi ona też próby związane z użyciem przez Caimany pław radiohydroakustycznych.

Omawiana próba jest elementem technicznej i operacyjnej oceny całkowitej zdolności bojowej śmigłowców NH90 (Step B) Marine Nationale. Wiropłaty w tej konfiguracji dysponują nowymi środkami walki elektronicznej i samoobrony, a ich uzbrojenie mają stanowić wspomniane torpedy MU90 oraz 7,62-mm km Mag 58 zabudowane w ładowni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.