Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze lądowanie Wildcata na niszczycielu

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 18 marca 2014

Nowy brytyjski śmigłowiec, AW159 Wildcat, dokonał pierwszego w historii lądowania na pokładzie niszczyciela Typ 45, HMS Dragon (D35).

AW159 Wildcat podchodzi do lądowania na pokładzie HMS Dragon (D35) / Zdjęcie: Royal Navy

Do wydarzenia doszło na wodach Morza Irlandzkiego. Pierwsze w historii lądowanie Wildcata (ZZ377) na pokładzie niszczyciela Typ 45 stanowiło element prób wiropłatów tego typu, poprzedzających ich wprowadzenie do służby (AW159 na RFA Argus, 2013-10-21). Od przyszłego roku AW159 mają zastępować w linii starsze Lynx Mk 8.

W pierwszej kolejności Wildcaty zostaną rozmieszczone na pokładach fregat Typ 23 (Ostrzał HMNB Devonport, 2014-03-17). Zanim do tego dojdzie, wiropłaty wezmą udział w wielonarodowych ćwiczeniach Joint Warrior, realizowanych u wybrzeży Szkocji.

Pierwszymi misjami, w jakie zostaną wysłane Wildcaty, będą najprawdopodobniej wielonarodowe operacje antypirackie i antynarkotykowe, w które Royal Navy angażuje się od lat. Dlatego też śmigłowce rozpoczną służbę na wodach Oceanu Indyjskiego w ramach unijnej operacji Atalanta (Lynx na pokładzie francuskiej fregaty, 2012-11-15) lub też Morza Karaibskiego w ramach operacji Martillo (Kolejny sukces RFA Wave Knight, 2014-01-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.