Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Guardiany gotowe do działania

Lotnictwo wojskowe, 28 listopada 2013

US Army poinformowała o zgłoszeniu wstępnej zdolności operacyjnej pierwszej jednostki wyposażonej w śmigłowce AH-64E Guardian.

Boeing AH-64E Guardian / Zdjęcie: US Army

Ceremonia zgłoszenia wstępnej zdolności operacyjnej przez 1-229th Attack Reconnaissance Batalion (batalion uderzeniowo-rozpoznawczy) Tigersharks, odbyła się 21 listopada, w Joint Base Lewis-McChord. Dowódcą jednostki jest ppłk John P. Pat Davis.

Batalion otrzymał pierwszego AH-64E na początku br. Do maja jego personel lotniczy i obsługi naziemnej przeszedł intensywne wstępne szkolenie naziemne i lotnicze (Pierwsze AH-64E w służbie, 2013-03-15).

Na początku zrealizowano trzy cykle w National Training Center (NTC) w Fort Irwin, w Kalifornii. Następnie żołnierze przeszli trening w operowaniu w górach, tzw. High Altitude Mountainous Environment Training (HAMET) w Idaho.

Ukoronowaniem procesu szkolenia były wrześniowe manewry Operation Rising Thunder  w Yakima Training Center, w stanie Waszyngton. Tam lotnicy i mechanicy ze składu Tigersharks ćwiczyli razem z japońskimi kolegami, eksploatującymi AH-64D.

W ciągu ostatniego miesiąca lotnicy 1-229th Attack Reconnaissance Batalion wylatali ponad 670 h, co daje średni nalot 27 h dla jednego śmigłowca. Łącznie flota Apache, eksploatowanych na całym świecie, wylatała dotychczas ponad 3,7 mln h. AH-64E Guardian spędziły w powietrzu niemal 6 tys. h. Wśród nabywców tego typu wiropłatów są także Korea Pd. (Zlecenie na AH-64E dla Korei Południowej, 2013-08-26) i Indonezja (AH-64E dla Indonezji, 2013-08-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.