Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hamas rozstrzeliwuje informatorów Izraela

Strategia i polityka, 22 sierpnia 2014

Od rana specjalne oddziały Hamasu rozstrzeliwują osoby podejrzane o przekazywanie tajnych informacji Siłom Obronnym Izraela (IDF).

Zdjęcie: Hamas

Fala aresztowań i następujących po nich egzekucji to wynik wczorajszego bombardowania przeprowadzonego przez lotnictwo IDF w Rafah, na południu Strefy Gazy. W wyniku nalotu zginęło trzech wysokich przywódców Hamasu, Mohammed Abu Szammala, Raed al-Attar i Mohammed Barhoum.

Od rana specjalne oddziały Hamasu aresztują podejrzanych o przekazanie Izraelczykom informacji o miejscu pobytu Palestyńczyków. Do tej pory potwierdzono śmierć 18 osób, w tym dwóch kobiet. Liczba ta może jeszcze wzrosnąć. To trzeci taki przypadek od początku operacji Protective Edge, która trwa już od 6 tygodni i kosztowała życie ponad 2100 osób, w większości palestyńskich cywilów (IIDF o operacji w Strefie Gazy, 2014-08-08).

Tak duża liczba ofiar po stronie zwykłych mieszkańców Strefy Gazy to według IDF wynik wykorzystywania przez bojowników Hamasu i powstańców palestyńskich cywilnych obiektów do wystrzeliwania rakiet w stronę Izraela (IDF o taktyce Hamasu, 2014-08-21). Do tej pory na Izrael spadło lub zostało zniszczonych przez system przeciwlotniczy / przeciwrakietowy Iron Dome ponad 3600 rakiet, z czego około 1600 wystrzelono z takich miejsc jak cmentarze, szpitale, szkoły, czy stacje elektroenergetyczne.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.