Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Już 343 ofiary operacji w Strefie Gazy

Strategia i polityka, 20 lipca 2014

Operacja Izraela przeciw palestyńskiemu Hamasowi w Strefie Gazy pochłonęła już 343 ofiary. Tylko wczoraj zginęło 47 ludzi.

Mija 13 dzień operacji Protective Edge, którą realizują wojska izraelskie w Strefie Gazy. Celem kampanii jest powstrzymanie ataków rakietowych na terytorium Izraela (Więcej baterii Iron Dome, 2014-07-17). Początkowo operację realizowało głównie lotnictwo, 17 lipca działania rozpoczęły oddziały lądowe. Według oficjalnych komunikatów, Protective Edge ma doprowadzić do zniszczenia wyrzutni, ośrodków dowodzenia, magazynów i tuneli używanych przez Hamas. Źródła izraelskie mówią, że dotąd znaleziono i zniszczono blisko cztery tysiące rakiet.

W ciągu 6 pierwszych dni operacji Gazy zginęło 165 Palestyńczyków (Rośnie liczba ofiar w Strefie Gazy, 2014-07-13). Wczoraj, po dwunastu dniach walk, liczba ofiar sięgnęła 343. Tylko wczoraj zginęło 47 ludzi. Tuż przed północą zginął Palestyńczyk, który znajdował się w budynku ostrzelanym przez izraelski czołg.

Według przedstawicieli ONZ, blisko 80% ofiar izraelskiej kampanii to cywile. Te same źródła mówią o ponad dwóch tysiącach rannych. 60 tysięcy Palestyńczyków musiało opuścić swe miejsca zamieszkania.

Od początku miesiąca bojownicy Hamasu i związanych z nim organizacji wystrzelili ponad 1600 rakiet różnego typu i zasięgu. Część z nich została przechwycona przez przeciwrakiety systemu Iron Dome. Od początku obecnej fazy konfliktu izraelsko-palestyńskiego zginęło pięciu Izraelczyków, w tym trzech żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.