Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej na Iron Dome z USA?

Strategia i polityka, 16 lipca 2014

Część amerykańskich senatorów chce podwoić środki finansowe przekazywane na rozwój izraelskich systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych.

Plany administracji Bracka Obamy zakładają przekazanie Izraelowi w 2015 ponad 3 mld USD (9 mld zł) w ramach pomocy wojskowej. Wielu członków legislatywy uzależnia jednak dalszą finansowanie sojusznika, od zwiększenia jego współpracy z amerykańskimi przedsiębiorstwami zbrojeniowymi / Zdjęcie: MO Izraela

Członkowie senackiej komisji do badań wydatków rządowych przegłosowali wczoraj wniosek o przekazanie Izraelowi w roku budżetowym 2014/2015 621,6 mln USD (1,8 mld zł) na rozwój rodzimych systemów antyrakietowych. Na modernizację i formowanie kolejnych baterii samego tylko Iron Dome, Senatorowie chcą przeznaczyć 351 mln USD (1 mld zł) – dwa razy więcej, niż domagała się administracja prezydenta Baracka Obamy.

Senatorowie otwarcie przyznają, że plany zwiększenia pomocy finansowej dla Izraela to wynik trwającego od ponad tygodnia konfliktu w Strefie Gazy (Rośnie liczba ofiar w Strefie Gazy, 2014-07-13). Do tej pory Palestyńczycy wystrzelili w kierunku Izraela blisko 1000 rakiet. Około 90% tych, które stanowiły zagrożenie dla izraelskich obywateli, miały zniszczyć antyrakiety Tamir systemu Iron Dome.

Ogłoszone wczoraj plany muszą zostać teraz zaakceptowane przez wszystkich senatorów. W przeszłości, wielu członków legislatywy uzależniało dalsze wsparcie rozwoju izraelskich systemów antyrakietowych – a więc poza Iron Dome, także David’s Sling i Arrow 3 – od większego udziału amerykańskich przedsiębiorstw w tych przedsięwzięciach (Amerykanie chcą większego udziału w Iron Dome, Opóźniony David’s Sling).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.