Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijska delegacja oceni Pancyry

Przemysł zbrojeniowy, 28 sierpnia 2014

Grupa brazylijskich oficerów udała się do Rosji, aby dokonać bezpośredniej oceny potencjału bojowego rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1.

Jeżeli rozmowy zakończą się zgodnie z planem, umowa w sprawie zakupu przez Brazylię 3 baterii Pancyr-S1 zostanie zawarta do końca br. Dostawy zestawów powinny potrwać 18 miesięcy. Dodatkowo, Brazylia zamierza nabyć też 2 baterie zestawów bardzo bliskiego zasięgu, Igła / Zdjęcie: KBP Tuła

Przez ponad tydzień delegacja 9 oficerów marynarki wojennej, wojsk lądowych i lotniczych Brazylii będzie obserwowała próby poligonowe zestawów Pancyr-S1, prowadzone w Tule. Wizyta brazylijskich wojskowych ma pozwolić na ostateczną i dokładną ocenę potencjału bojowego zestawów, które zostaną najprawdopodobniej zakupione przez siły zbrojne Kraju Kawy.

Od początku 2013 Brazylia prowadzi z Rosją rozmowy w sprawie zakupu 3 baterii Pancyr-S1. Według pojawiających się w ostatnich miesiącach doniesień, negocjacje wkroczyły w decydujący etap, a do ustalenia pozostają już głównie szczegóły ewentualnego porozumienia. Dlatego też omawianym próbom przypisuje się szczególne znaczenie, gdyż są one ostatnim momentem, kiedy Brasília może znaleźć podstawy do odstąpienia od dotychczasowych planów (Brazylijskie Pancyry na jesieni, 2014-07-11).

Oficjalnie baterie Pancyr-S1 zostaną podporządkowane Comando de Defensa Aeroespacial Brasileño (COMDABRA, dowództwu obrony przeciwlotniczej wojsk lotniczych Brazylii). Każda z baterii zostanie następnie rozdysponowana – po jednej – między dowództwa poszczególnych rodzajów sił zbrojnych i użyta do ochrony kluczowych elementów infrastruktury kraju, zarówno wojskowej, jak i cywilnej. Według informacji podawanych przez brazylijskie ministerstwo obrony, Rosjanie zgodzili się na nieograniczony transfer technologii, niezbędnej do przyszłej lokalnej produkcji kolejnych baterii omawianych zestawów przeciwlotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.