Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylijska delegacja oceni Pancyry

Przemysł zbrojeniowy, 28 sierpnia 2014

Grupa brazylijskich oficerów udała się do Rosji, aby dokonać bezpośredniej oceny potencjału bojowego rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1.

Jeżeli rozmowy zakończą się zgodnie z planem, umowa w sprawie zakupu przez Brazylię 3 baterii Pancyr-S1 zostanie zawarta do końca br. Dostawy zestawów powinny potrwać 18 miesięcy. Dodatkowo, Brazylia zamierza nabyć też 2 baterie zestawów bardzo bliskiego zasięgu, Igła / Zdjęcie: KBP Tuła

Przez ponad tydzień delegacja 9 oficerów marynarki wojennej, wojsk lądowych i lotniczych Brazylii będzie obserwowała próby poligonowe zestawów Pancyr-S1, prowadzone w Tule. Wizyta brazylijskich wojskowych ma pozwolić na ostateczną i dokładną ocenę potencjału bojowego zestawów, które zostaną najprawdopodobniej zakupione przez siły zbrojne Kraju Kawy.

Od początku 2013 Brazylia prowadzi z Rosją rozmowy w sprawie zakupu 3 baterii Pancyr-S1. Według pojawiających się w ostatnich miesiącach doniesień, negocjacje wkroczyły w decydujący etap, a do ustalenia pozostają już głównie szczegóły ewentualnego porozumienia. Dlatego też omawianym próbom przypisuje się szczególne znaczenie, gdyż są one ostatnim momentem, kiedy Brasília może znaleźć podstawy do odstąpienia od dotychczasowych planów (Brazylijskie Pancyry na jesieni, 2014-07-11).

Oficjalnie baterie Pancyr-S1 zostaną podporządkowane Comando de Defensa Aeroespacial Brasileño (COMDABRA, dowództwu obrony przeciwlotniczej wojsk lotniczych Brazylii). Każda z baterii zostanie następnie rozdysponowana – po jednej – między dowództwa poszczególnych rodzajów sił zbrojnych i użyta do ochrony kluczowych elementów infrastruktury kraju, zarówno wojskowej, jak i cywilnej. Według informacji podawanych przez brazylijskie ministerstwo obrony, Rosjanie zgodzili się na nieograniczony transfer technologii, niezbędnej do przyszłej lokalnej produkcji kolejnych baterii omawianych zestawów przeciwlotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.