Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijskie Pancyry na jesieni

Przemysł zbrojeniowy, 11 lipca 2014

Zakup przez Brazylię trzech baterii rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 jest coraz bardziej pewny. Negocjacje zakończą się jesienią.  

Poza trzema bateriami zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 (na zdjęciu), Brazylia chce zakupić 2 baterie wyrzutni bardzo bliskiego zasięgu Igła / Zdjęcie: KBP

Ambasador Brazylii w Moskwie, Antonio José Guerreiro, poinformował, że negocjacje w sprawie zakupu zestawów Pancyr-S1 zbliżają się do końca. Finalizacji porozumienia można spodziewać się na jesieni br., być może w październiku lub listopadzie

Rozmowy o zakupie Pancyr-S1 trwają od półtora roku (Zgoda na Pancyry dla Brazylii, 2013-02-21), choć początkowo zakładano, że zakończą się po ­4-5 miesiącach. Opóźnienia to wina odmiennych stanowisk stron w sprawie zakresu transferu technologii oraz wielkości offsetu towarzyszącego porozumieniu. Temat ten będzie towarzyszył niedzielnym rozmowom prezydent kraju, pani Dilmy Rousseff z prezydentem FR Władimirem Putinem.  

Dostawy Pancyrów powinny zakończyć się w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Zestawy zostaną podporządkowane Comando de Defensa Aeroespacial Brasileño (COMDABRA, dowództwu obrony przeciwlotniczej wojsk lotniczych Brazylii).

Poza Pancyrami, Brazylijczycy oczekują też zakończenia dostaw zamówionych w 2008 śmigłowców szturmowych Mi-35M (SH-2 Sabre) (Pierwszy brazylijski Mi-35, 2010-04-20). Wojska lotnicze odebrały dotychczas 9 wiropłatów. Pozostałe 3 powinny trafić do odbiorcy w najbliższym czasie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.