Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy seryjny Tejas w powietrzu

Lotnictwo wojskowe, 03 października 2014

W zakładach HAL oblatano pierwszego seryjnego Tejasa.

Zdjęcie: Hindustan Aeronautics Ltd.

W zakładach Hindustan Aeronautics Ltd. (HAL) 30 września w powietrze wzbił się pierwszy seryjny samolot myśliwski LCA Tejas Mk I. Jego lot trwał ok. 30 minut. Pilotem był Air Cdre K.A. Muthana.

Bhartiya Vāyu Senā (BVS, wojska lotnicze Indii) odbiorą 20 samolotów tego typu (Tejas znowu opóźniony, 2014-08-01). Pocztątkowo tempo produkcji wynosić ma 8 samolotów rocznie. Wyposażona w nie eskadra będzie stacjonować w bazie Sulur, w pobliżu Bangalore, gdzie mieści się wytwórnia HAL.

Dowództwo BNS zamierza stopniowo modernizować Tejasy do standardu Mk II, zabudowując nowy zespół napędowy – silnik General Electric GE-414. Indie zamówiły 100 silników tego typu, których dostawy mają rozpocząć się w przyszłym roku. Oblot pierwszego Tejasa Mk II z GE-414 zaplanowany jest w 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.