Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Armatohaubice dla Indii

Wojska lądowe, 25 listopada 2014

Indie chcą pozyskać nowe 155-mm samochodowe armatohaubice.

Wśród potencjalnych oferentów zagranicznych wymienia się m.in. francuskiego Nextera. Producent zaprezentował już w przeszłości swoją ofertę w postaci 155-mm armatohaubic Caesar (CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie), osadzonych na podwoziu samochodowym Super Stallion 6x6 od Ashok Leyland (na zdjęciu) / Zdjęcie: Nexter

Na zakup 814 155-mm samochodowych armatohaubic z lufami o długości 52 kalibrów Indie przeznaczą co najmniej 2,4 mld USD (8 mld zł). Do udziału w przetargu zaproszono producentów krajowych, jak i oferentów z zagranicy. Wymogiem stawianym dla zagranicznych przedsiębiorstw jest nawiązanie współpracy z lokalnymi partnerami, pozwalającej na produkcję zestawów artyleryjskich w kraju odbiorcy.

Armatohaubice zostaną pozyskane w ramach programu Buy and Make (in India). W przypadku wyboru oferty z zagranicy, pierwsza transza 100 zestawów artyleryjskich zostanie dostarczona przez producenta. Kolejne będą produkowane lokalnie, na zasadzie transferu technologii.

Zgodę na zakup 155-mm samochodowych armatohaubic wydano po pierwszym spotkaniu nowego ministra obrony Indii, Manohara Parrikara z członkami Rady Zakupów Zbrojeniowych, do którego doszło w sobotę. Poza zestawami artyleryjskimi osadzonymi na podwoziach samochodowych, Indie zamierzają pozyskać też kilkaset 155-mm armatohaubic holowanych, które pozwolą na zastąpienie obecnie eksploatowanego uzbrojenia, w tym zakupionych w połowie lat 1980. haubic Bofors FH77B02 L39. Do niedawna wydawało się, że wojska lądowe Indii wymienią je na produkowane na licencji przez Ordnance Factory Board (OFB) zestawy Dhanush (Bofors FH77B05 L45) (Indie zamawiają licencyjne FH77B, 2014-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.