Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armatohaubice dla Indii

Wojska lądowe, 25 listopada 2014

Indie chcą pozyskać nowe 155-mm samochodowe armatohaubice.

Wśród potencjalnych oferentów zagranicznych wymienia się m.in. francuskiego Nextera. Producent zaprezentował już w przeszłości swoją ofertę w postaci 155-mm armatohaubic Caesar (CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie), osadzonych na podwoziu samochodowym Super Stallion 6x6 od Ashok Leyland (na zdjęciu) / Zdjęcie: Nexter

Na zakup 814 155-mm samochodowych armatohaubic z lufami o długości 52 kalibrów Indie przeznaczą co najmniej 2,4 mld USD (8 mld zł). Do udziału w przetargu zaproszono producentów krajowych, jak i oferentów z zagranicy. Wymogiem stawianym dla zagranicznych przedsiębiorstw jest nawiązanie współpracy z lokalnymi partnerami, pozwalającej na produkcję zestawów artyleryjskich w kraju odbiorcy.

Armatohaubice zostaną pozyskane w ramach programu Buy and Make (in India). W przypadku wyboru oferty z zagranicy, pierwsza transza 100 zestawów artyleryjskich zostanie dostarczona przez producenta. Kolejne będą produkowane lokalnie, na zasadzie transferu technologii.

Zgodę na zakup 155-mm samochodowych armatohaubic wydano po pierwszym spotkaniu nowego ministra obrony Indii, Manohara Parrikara z członkami Rady Zakupów Zbrojeniowych, do którego doszło w sobotę. Poza zestawami artyleryjskimi osadzonymi na podwoziach samochodowych, Indie zamierzają pozyskać też kilkaset 155-mm armatohaubic holowanych, które pozwolą na zastąpienie obecnie eksploatowanego uzbrojenia, w tym zakupionych w połowie lat 1980. haubic Bofors FH77B02 L39. Do niedawna wydawało się, że wojska lądowe Indii wymienią je na produkowane na licencji przez Ordnance Factory Board (OFB) zestawy Dhanush (Bofors FH77B05 L45) (Indie zamawiają licencyjne FH77B, 2014-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.