Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problemy zakładów w Barrow-in-Furness

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 października 2013

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o problemach zakładów BAE Systems w Barrow-in-Furness w związku z brakiem formalnego zamówienia na indyjskie haubice M777.

W powszechnej ocenie dotychczasowy brak zamówienia na indyjskie haubice M777 to wynik opieszałości urzędniczej i bałaganu biurokratycznego w New Delhi / Zdjęcie: US Army

W związku z brakiem zamówienia na 145 lekkich 155-mm haubic holowanych M777 dla wojsk lądowych Indii, brytyjskie zakłady w Barrow-in-Furness rozpoczęły proces stopniowej redukcji zatrudnienia (Indyjski problem BAE Systems, 2013-10-16). Uważa się, że w wyniku opieszałości indyjskich władz, pracę stracić może od 200 do 350 pracowników BAE Systems.

Brak zamówienia na indyjskie M777 to duży cios dla zakładów w Barrow-in-Furness. W ostatnim czasie przeznaczyły one blisko 50 mln USD na sztuczne utrzymanie linii produkcyjnej haubic, właśnie z myślą o zleceniu od New Delhi (Indie zamawiają M777, 2013-08-08).

Szansą na zachowanie zatrudnienia przez część pracowników z Barrow-in-Furness jest ich włączenie do prowadzonych w tym samym miejscu prac nad budowanymi dla Royal Navy OP typu Astute (Kolejny Astute nazwany, 2013-09-23). Takie rozwiązanie jest mocno faworyzowane przez miejscowe władze, które obawiają się negatywnych skutków redukcji zatrudnienia dla lokalnej gospodarki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.