Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostrzelano izraelski patrol wojskowy

Wojska lądowe, 24 grudnia 2014

Izraelski patrol wojskowy został ostrzelany przez snajpera od strony Strefy Gazy. Izraelczycy odpowiedzieli ogniem, zabijając jednego z bojowników Hamasu.

Dzisiejszy incydent graniczny był najpoważniejszym od zakończenia letniej operacji wojskowej w Strefie Gazy / Zdjęcie: MO Izraela

Do najpoważniejszego incydentu granicznego od zakończenia letniej operacji Protective Edge doszło dziś w godzinach porannych (IDF o taktyce Hamasu, 2014-08-21). Izraelski patrol wojskowy został ostrzelany przez snajpera na terenie kibucu Kissufim. Wojska lądowe Izraela odpowiedziały ogniem artyleryjskim, zabijając co najmniej jednego z członków Hamasu.

Mimo zawartego pod koniec sierpnia zawieszenia broni, wciąż dochodzi do umiarkowanych incydentów granicznych między izraelskimi siłami zbrojnymi, a bojownikami Hamasu lub powstańcami palestyńskimi. W ostatnich miesiącach w stronę Izraela wystrzelono co najmniej trzy rakiety. Życie tracili dotąd jednak głównie Palestyńczycy, którzy nie stosowali się do ostrzeżeń żołnierzy i podchodzili zbyt blisko posterunków granicznych lub punktów kontrolnych.

Zakończenie działań wojskowych w Strefie Gazy nie rozwiązało problemów, z jakimi w konfrontacji z Hamasem muszą radzić sobie izraelskie siły zbrojne. Lokalne media wielokrotnie informowały o wykryciu kolejnych tuneli, które służyły Palestyńczykom do przerzucania przez granicę uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, trafiającego do działających w Izraelu grup zbrojnych. Latem wykryto i zniszczono ponad 30 takich konstrukcji.

Wyciągając wnioski z operacji Protective Edge, siły zbrojne Izraela postanowiły zmodyfikować program szkolenia swoich żołnierzy. Dodano do niego nowe kursy, związane z niszczeniem tuneli Hamasu lub prowadzeniem w nich walki (Wnioski z Protective Edge, 2014-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.