Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

La Motte-Picquet w Arktyce

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 stycznia 2015

Francuska fregata ZOP typu Georges Leygues, La Motte-Picquet (D645) odbyła misję szkoleniową na wodach Oceanu Arktycznego.

Prowadzone od 30 października do 2 grudnia ćwiczenia morskie La Motte-Picquet na północnym Atlantyku oraz Oceanie Arktycznym były okazją do zapoznania się przez załogę okrętu z wymogami operowania w trudnych warunkach pogodowych i przy zmiennym stanie morza / Zdjęcie: MO Francji

Misja szkoleniowa prowadzona była w dniach 30 października – 2 grudnia na wodach północnego Atlantyku oraz Oceanu Arktycznego. Francuski okręt przeprowadził serię operacji morskich związanych m.in. z obserwacją i analizą pola walki. Załoga miała też okazję do przećwiczenia nawigacji w trudnych warunkach pogodowych i przy zmiennym stanie morza.

La Motte-Picquet przeprowadził także serię ćwiczeń morskich z okrętami Sjøforsvaret (marynarki wojennej Norwegii). Wspólnie z jednostkami typów Fridtjof Nansen oraz Skjold ćwiczono operacje związane z wykrywaniem i zwalczaniem okrętów podwodnych oraz obroną przeciwlotniczą / przeciwrakietową. Prowadzono też wspólne akcje patrolowe w ramach symulowanych działań antypirackich.

Ponadmiesięczna misja La Motte-Picquet w Arktyce była okazją do zapoznania się przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji) z wymogami prowadzenia operacji bojowych na dalekiej północy. Akweny północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego nie były dotąd obszarem wyraźnej aktywności operacyjnej francuskich okrętów, jednak zmieniające się uwarunkowania geopolityczne w regionie, w tym perspektywa utworzenia nowych morskich szlaków handlowych, skłaniają Paryż do przykładania większej niż dotąd wagi do współpracy wojskowej z państwami skandynawskimi (Państwa arktyczne zacieśniają współpracę wojskową, 2013-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.