Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja kupuje AH-64E

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 28 stycznia 2015

Boeing otrzymał zlecenie na montaż i dostawę ośmiu śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian dla Indonezji.

Indonezja pozyska osiem uderzeniowych AH-64E Guardian kosztem 296 mln USD. Dostawy potrwają do początku 2018. Ogłoszone przed kilkoma dniami porozumienie najprawdopodobniej nie uwzględnia dostaw wyposażenia dodatkowego oraz usług wsparcia technicznego i logistycznego / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Kosztem 296 mln USD (1 mld zł) Dżakarta pozyska osiem uderzeniowych AH-64E Guardian. Śmigłowce zostaną zmontowane w zakładach Boeinga w Mesa. Wiropłaty trafią do odbiorcy do 2018. Będą stacjonować m.in. na terenie bazy wojsk lądowych Indonezji na wyspach Natuna. Uzupełnią w linii nabyte przed kilkoma laty rosyjskie Mi-35 (Indonezja zamawia rosyjskie śmigłowce, 2007-10-27).

O zakup śmigłowców Boeinga Indonezja zabiegała od 2011. Pierwotnie, Dżakarta zamierzała odkupić nieokreśloną liczbę używanych AH-64D od któregoś z europejskich państw. Wobec braku takiej możliwości Indonezyjczycy postanowili ostatecznie pozyskać wiropłaty w USA w ramach rządowego programu Foreign Military Sale.

Departament Obrony USA zwrócił się w 2012 do Kongresu z prośbą o zgodę na sprzedaż Indonezji 8 AH-64D Apache Block III Longbow wraz z wyposażeniem dodatkowym. Wartość zlecenia szacowano wówczas na 1,4 mld USD (4,2 mld zł, AH-64D dla Indonezji?, 2012-09-22).

Plan sprzedaży wiropłatów Indonezji potwierdzono latem 2013. Według ówczesnego Sekretarza Obrony USA, Chucka Hagela, wartość kontraktu miałaby wynieść ok. 500 mln USD (2 mld zł). Kwota ta obejmowała także zlecenia na dostawę wyposażenia dodatkowego, w tym 4 radarów kierowania ogniem AN/APG-78 i 120 pocisków powietrze-powierzchnia AGM-114 Hellfire oraz usług logistycznych i szkoleniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.