Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rośnie chorwacki eksport

Przemysł zbrojeniowy, 05 lutego 2015

Wartość eksportu chorwackiego uzbrojenia wyniosła w 2014 1,5 mld HRK.

Wartość eksportu chorwackiego uzbrojenia wyniosła w 2014 1,5 mld HRK, o 25% więcej niż w 2013 / Zdjęcie: MO Chorwacji

Minister obrony Chorwacji, Ante Kotromanović, podał dane dotyczące eksportu chorwackiego uzbrojenia w 2014. Wartość sprzedanego za granicę sprzętu wojskowego wyniosła 1,5 mld HRK (812 mln zł). Oznacza to wzrost o 25% w porównaniu do 2013.

Głównym hitem chorwackiego przemysłu zbrojeniowego była w 2014 broń palna oraz elementy wyposażenia indywidualnego żołnierza. Najważniejszym eksporterem okazało się zaś HS Produkt z Ozalj, leżącego 50 km od Zagrzebia. Producent oferuje serię 5,56-mm karabinków automatycznych w układzie bezkolbowym rodziny VHS (Visenamjenska Hrvatska Strojnica, MORH kupuje 1,5 tys. karabinków VHS, 2014-04-06). Wysoko na liście eksporterów znalazło się także DOK-ING z Zagrzebia, oferujące m.in. bezzałogowe trały MV-4 i MV-10.

W opracowanym przez ministerstwo obrony zestawieniu uwzględniono nie tylko sprzęt wojskowy, ale też usługi. Duży wpływ na wynik rodzimej zbrojeniówki miała stocznia Brodogradilište Viktor Lenac z Rijeki na zachodzie kraju. Producent otrzymał w 2014 zlecenie na remont i modernizację amerykańskiego okrętu dowodzenia typu Blue Ridge, USS Mount Whitney (LCC 20) – jednostki flagowej 6. Floty US Navy (Chorwaci wyremontują USS Mount Whitney, 2014-09-12). Wartość kontraktu szacowana jest na 23,3 mln USD (85 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.